Svetlana Grigorian: „Tarybos posėdžius reikia transliuoti per Facebook ir ZOOM!“

Svetlana Grigorian: „Tarybos posėdžius reikia transliuoti per Facebook ir ZOOM!“

Prasidėjus koronaviruso pandemijai, nuotoliniu būdu vykstančių miesto Tarybos posėžių transliacija sutriko, o o kai kurie įrašai įkeliami į internetą tik jiems pasibaigus. „Siūlau žengti koją kojon su technologijomis. Juk už lango – XXI amžius.

Jeigu posėdžius socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, Facebook tinkle, transliuoja LR Seimas, LR Vyriausybė, Vyriausioji rinkimų komisija ir kitos institucijos, kodėl mąstyti moderniai ir dirbti viešą darbą negalime mes, Palangos taryba?“- retoriškai klausia Svetlana Grigorian, kurorto socialdemokratų lyderė, miesto Tarybos opozicijos narė.

Tačiau miesto meras, miesto Tarybos pirmininkas Šarūnas Vaitkus jai atkerta: „Gal tuomet (transliuoti) ir per Instagram ar rusų Yandex?" Miesto Taryba praėjusią savaitę įvykusiame posėdyje atmetė abu S. Grigorian pasiūlymus - transliuoti Tarybos posėdžius per kitas video platformas, įskaitant Facebook, ir numatyti atlygį Tarybos nariams už nuotolinį darbą.

Pateikė pasiūlymą

Tarybos posėdžiai prieš koronaviruso pandemiją iš Tarybos posėdžių salės buvo viešai transliuojami per youtube platformą, ir kiekvienas galėjo juos stebėti realiuoju laiku.

„Tiesa, ir tuomet išgirsdavau posėdžius stebėjusių gyventojų kritiką dėl jų techninių trikdžių, nes anot juos stebėjusių žmonių, nesigirdėdavo garso,“ – sakė S. Grigorian.

Ji su „Palangiškiai“ visuomeninio komiteto pirmininku ir Tarybos nariu Eugeniju Simučiu pateikė Tarybai pasiūlymą pakeisti Tarybos reglamentą – numatyti atlygį Tarybos nariams už darbą nuotoliniu būdu. Taip pat – numatyti alternatyvius Tarybos posėdžių transliavimo būdus, taip pat – ir per Facebook.

„Deja, tokiems pasiūlymams daugumos valia nebuvo pritarta. Sulaukėme daugumos atsakymo, kad posėdžius galima stebėti gyvai, tačiau ir šių metų lapkričio 4 d., trečiadienį, vykęs posėdis transliuojamas realiu laiku, kaip tai numato Tarybos reglamentas, nebuvo,“ – pastebėjo S. Grigorian, kuri nesėkmingai varžėsi dėl mandato į Seimą.

Jai buvo pasakyta, kad visi Tarybos posėdžių video įrašai, jiems pasibaigus, yra įkeliami į Savivaldybės internetinį tinklalapį www.palanga.lt

Pasibaigus Tarybos posėdžiui praėjusį trečiadienį, socialdemokratų lyderė elektroniniu laišku kreipėsi į Komunikacijos ir e. paslaugų skyriaus vedėją Ingridą Borisenko.

„Tik po to, kai kreipiausi į ją pakartotinai, sulaukiau tokio atsakymo: „Sveiki, nuotolinių Tarybos posėdžių įrašai iki šiol buvo įkeliami į Youtube kanalą ir www.palanga.lt internetinę svetainę po posėdžio tą pačią dieną. Nuo šiol tarybos posėdžiai bus tiesiogiai transliuojami svetainėje“.

Tačiau S. Grigorian nerimsta: „Siūlau žengti koją kojon su technologijomis. Juk XXI amžius. Jeigu posėdžius socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, Facebook tinkle, transliuoja Seimas, Vyriausybė, Vyriausioji rinkimų komisija ir kitos institucijos, kodėl mąstyti moderniai ir dirbti viešiau negalime mes, Palangos Taryba?“

Ji prisimena, kaip šios miesto Tarybos kadencijos nariams susirinkus į pirmąjį nuotolinį posėdį. I.Borisenko testavo ZOOM platformos galimybes paleisti transliaciją per Facebook.

„Ji puikiai veikė,“ – prisimena S. Grigorian.

Anot Tarybos narės, jos apklausos socialinio tinklo Facebook Palangos diskusijų grupių „Vieninga Palanga“ ir „Mano Palanga“ nariai buvo neabejingi tokiam siūlymui, palaikė Tarybos posėdžių transliacijų per Facebook ir ZOOM idėją.

„Apie atvirumą miesto Taryboje kalba visi, bet kai yra galimybė tą atvirumą užtikrinti, sako ne. Tokių savo kolegų motyvų aš nesuprantu. Ketinu kreiptis į Vyriausybės atstovę Klaipėdos apskrityje Daivą Kerekeš su prašymu pateikti išaiškinimą, ar tiesioginės Tarybos posėdžių transliacijos ir per socialinius tinklus prieštarautų galiojantiems teisės aktams,“ – „Palangos tiltui“ sakė S. Grigorian.

Siekia savo tikslų?

Paprašytas komentaro, Šarūnas Vaitkus, miesto Tarybos pirmininkas ir miesto meras, atkreipė dėmesį, kad S. Grigorian, tikėtina, tokiu pasiūlymu siekia savo tikslų – gauti Tarybos nariui skirtas miesto biudžeto išmokas už darbą nuotoliniu būdu.

Praėjusių metų rugsėjį kilo ažiotažas, kai paaiškėjo, kad S. Grigorian prašė, kad jai būtų sumokėta už darbą „feisbuke“, neva ji tam skiria 18 valandų per mėnesį. Ataskaitose apmokėjimui S.Grigorian pažymėjo, jog socialiniuose tinkluose pluša būtent po 18 valandų per mėnesį.

„Nuolatinė komunikacija su Palangos miesto gyventojais socialiniuose tinkluose, atsakymai į užklausimus – viešus komentarus ir asmeninius užklausimus,“ – taip darbus „feisbuke“ pažymėjo politikė. Ji taip pat nurodė, kad 2,5 valandos užklausas analizavo partijos būstinės patalpose, o 2,5 valandos – ir tėvų bute. Ten pat tarybos narė nurodė ir praleidusi 6 valandas ruošdamasi Palangos tarybos posėdžiui. Pati S.Grigorian aiškino, jog nuolat sulaukia gyventojų paklausimų socialiniais tinklais, todėl nuolat konsultuoja, atsako ir padeda jiems.

Anot Š. Vaitkaus, viešindama Tarybos posėdžių informaciją, Tarybos narė S. Grigorian gali „drąsiai“ pasidalinti posėdžio nuoroda ir socialiniuose tinkluose.

„Bet kokiuose. Matyt, ji (Svetlana Grigorian – aut.) labai pergyvena dėl praloštų rinkimų ir nebeišmano kaip į save atkreipti dėmesį...Tarybos posėdžiai yra transliuojami oficialioje miesto svetainėje www.palanga.lt – kaip ir numato įstatymas ir miesto Tarybos reglamentas,“ – „Palangos tiltui“ sakė Š. Vaitkus. „Pagal jos (S. Grigorian – aut.) logiką, juos turėtumėme transliuoti per visus socialinius tinklus, Facebook, Twitter, rusų Yandeks , Instagram ir panašiai. Tam yra oficiali miesto svetainė, tai ir darome," - sakė Š. Vaitkus.

Už S. Grigorian pasiūlymus praėjusiame Tarybos posėdyje numatyti Tarybos reglamente atlygį Tarybos nariams už darbą nuotoliniu būdu ir įteisinti kitas posėdžių transliacijos platformas nebuvo pritarta – valdančioji konservatorių koalicija, taip pat D. Jurevičius, E. Kuznecova ir D. Kubilius balsavo „prieš.“ Net S. Grigorian bendrapartietė Renata Surblytė nebalsavo už S. Grigorian pasiūlymus.

„Asmeniškai aš nekaičiuoju laiko, kurį sugaištu kalbėdamas telefonu ar rašydamas įrašus Facebook. Politiko pareiga yra bendrauti su rinkėjais, bet už tai neprašyti, kad būtų apmokėta iš biudžeto. Gi niekas neverčia eiti į Tarybą,“ – pabrėžė Š. Vaitkus.

Anot jo, bet kuris Tarybos narys, ir S. Grigorian, gali gauti išmokas už kurą, už pokalbius telefonu, už kanceliarines prekes ir panašiai. Palangos miesto Tarybos nariai gauna nuo 250 iki 300 eurų už darbą Taryboje.

„Kuo daugiau viešumo, tuo geriau“

Praėjusį trečiadienį savo darbą miesto Taryboje baigęs ir pradėjęs dirbti Seime konservatorius Mindaugas Skritulskas „Palangos tiltui“ sakė, kad miesto savivaldybės administracija ir/ar miesto Taryba galėtų atsakyti, ar yra „priimtina“ naudoti ir kitas video platformas Tarybos posėdžiams transliuoti.

„Kuo daugiau viešumo, tuo geriau. Paprasta taisyklė,“ – sakė M. Skritulskas.

Sulaukusi „Palangos tilto“ skambučio penktadienio popietę, Daiva Kerekeš, Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje, sakė, kad pagal įstatymą savivaldybės tarybos posėdžius privalo tiesiogiai transliuoti savo internetiniuose tinklapiuose, o po to į juos įkelti jų įrašus.

„Įstatymas apie tokių posėdžių transliavimą per Facebook ar jūsų minėtąjį ZOOM nieko nesako. Tai – kiekvienos savivaldybės apsisprendimo dalykas. Tačiau, žinoma, didesnis Tarybos posėdžių transliacijos šaltinių pasirinkimas, ko gero, yra pagirtinas dėl didesnio viešumo,“ – sakė D. Kerekeš.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder