Į „Tauragės kurjerio“ redakciją kreipėsi sutrikusi tauragiškė Eugenija Samoškienė. Moteris teigė nesuvokianti, kodėl antri metai iš eilės už pirmąjį ketvirtį rinkliavos už atliekų tvarkymą jai tenka sumokėti daugiau nei priklauso. Pašnekovė baiminosi ir dėl to, kad dar nesulaukė mokėjimo pranešimo. Ji apsilankė Tauragės regiono atliekų tvarkymo centre (TRATC), tačiau iš ten buvo pasiųsta į Tauragės miesto seniūniją. Valdiškoje įstaigoje, pasak moters, ją pasitiko labai užsiėmusi Danguolė Mosėjienė. Specialistė klientę pažadėjo priimti tik po keleto valandų, o sulaukusi pasipiktinimo laukimo valandas ėmė ir dar labiau prailgino. O pakalbinta D.Mosėjienė pateikė kiek kitokią įvykių versiją. Anot specialistės, jokio konflikto nekilo, o pažyma iškart nebuvo išduota tik dėl kurį laiką neveikusios duomenų bazės.
Liepė grįžti po valandos kitos
Negavusi laiku mokėjimo pranešimo už atliekų surinkimą, pirmadienį 79-erių E. Samoškienė nuskubėjo į TRATC‘ą. Moteris baiminosi, jog pavėlavus teks pakloti sumą už visus metus.
"Jei reiktų mokėti už dvylika mėnesių iš karto, neišsiversčiau – likčiau nevalgiusi. Dėl to moku kas ketvirtį. Negavusi pranešimo laiku, sunerimau ir nuskubėjau į TRATC‘ą", – paaiškino E. Samoškienė.
Ten moteris sužinojo, jog trūksta šeimos sudėtį nurodančios pažymos. Nors pašnekovei buvo keista, kur dingo pristatytoji pernai, ji nuėjo į Tauragės miesto seniūniją išsiimti naujos. Seniūnijoje E. Samoškienė buvo nukreipta pas D. Mosėjienę.
"Pastaroji tarstelėjo galėsianti mane priimti tik po keleto valandų. Esu sena, sunku vaikščioti, todėl, apsukusi ratą turgelyje, grįžau į laukiamąjį. Man paskambinusiai anūkei ėmiau guostis, kad seniūnijoje, kurioje darbuojasi storžieviški žmonės su gaidžio smegenimis, teks laukti dar kokią valandą. Išvadinau šią įstaigą „šaraškino kontora“, susidariusią situaciją aptariau su šalia sėdėjusia moterimi, o visa tai, matyt, girdėjo pati D. Mosėjienė. Išėjusi iš savojo kabineto specialistė informavo priimsianti ne 10 valandą, kaip žadėjo, o tik vidurdienį. Tikriausiai įsižeidė. Tiek tepasakiusi ji įlindo į kitą kabinetą", – įvykius dėliojo pasipiktinusi E. Samoškienė.
Pasijutusi nustumta į pašalį kaip koks benamis šuo, moteris nebežinojo ko griebtis. Suvokusi, kad 12 valandą prasideda pietūs ir teks tikriausiai laukti iki kol jie pasibaigs, ji ne juokais susinervino: ėmė suktis galva, kilti kraujo spaudimas. Tada į pagalbą suskubo kita seniūnijos darbuotoja.
"Sekretore prisistačiusi moteris, matyt, viską girdėjo. Pasisiūlė padėti. Pažyma buvo greitai išduota. Esu jai dėkinga. Tačiau taip bendrauti, kaip bendrauja D. Mosėjienė, negalima. Juk ne gyvuliai esam. Ta moterėlė turi pasimokyti būti malonesnė", – istoriją baigė E. Samoškienė
Atsisveikindama moteris prašė ne tik paviešinti šią istoriją, bet ir pasidomėti, kodėl už pirmą ketvirtį ji moka daugiau: vietoj 19 Lt tenka pakloti beveik 30 Lt.
Neatsidarė duomenų bazė
Pakalbinta Tauragės miesto seniūnijos sekretorė Algina Šetkutė teigė, jog šeimos sudėtį nurodančios pažymos išduodamos per tris dienas. Tačiau jeigu jos reikalingos rinkliavos už atliekų tvarkymą lengvatai gauti, pažyma klientui atspausdinama tuoj pat.
"Konflikto tarp jūsų minimos moters ir D. Mosėjienės negirdėjau. Pamačiusi laukiamajame klientę, pakviečiau ją vidun. Atspausdinau moteriai reikalingą pažymą, ir tiek", – teigė A. Šetkutė.
D. Mosėjienė pateikė savo istorijos versiją
"Ta moteris pas mane atėjo kiek po aštuntos. Kadangi tuo metu neatsidarė duomenų bazė, liepiau jai grįžti 10 valandą. Juk ant popieriaus pažymos nenubraižysiu. Tik jai išėjus sistema pradėjo veikti. Atspausdinau pažymą ir pateikiau ją seniūnijos sekretorei. Daugiau kontakto su ja neturėjau", – savo poziciją išdėstė D. Mosėjienė.
Anot jos, grįžusi po pusvalandžio pensininkė ėmė visus vadinti kvailiais, koneveikė įstaigos veiklą.
"Girdėjau visa tai, bet tramdyti klientės neišėjau. O ji ką nori, tą tegu ir sako", – teigė D. Mosėjienė.
Dokumentų nepristato laiku
Susisiekus su TRATC‘o rinkliavos administravimo vyr. specialistu Virginijumi Noreika paaiškėjo, jog dėl didesnės mokamos sumos kalta pati į redakciją besikreipusi E. Samoškienė.
"Kadangi moteris yra 79-erių metų ir gyvena viena, jai gali būti taikoma lengvata. Tačiau norint ją gauti reikiamus dokumentus reikėjo pristatyti iki 2012 metų lapkričio 30 dienos, vėliausiai – 2013 metų sausio 1 dienos. Matyt, ji tai padarė pavėluotai, todėl už pirmąjį ketvirtį jai reikia mokėti daugiau. Lengvatos taikomos nuo prašymo gavimo dienos", – paaiškino V. Noreika.
Anot specialisto, norėdami padėti klientams, sausio mėnesį pristatyti prašymai buvo laikomi pateiktais dar iki Naujųjų metų. Sužinojusi tai, pasak V.Noreikos, Savivaldybės taryba nebuvo patenkinta ir liepė griežčiau laikytis nurodytų terminų.
"Teisę į lengvatą įrodančius dokumentus kasmet reikia pristatinėti iš naujo. Juk situacija gali pasikeisti. Baigiantis 2012-iesiems taryba pakeitė kai kurių lengvatų formuluotes, todėl dokumentus reikėjo rinkti iš naujo", – dar vieną paaiškinimą pateikė TRATC‘o specialistas.
Specialistas atsakė ir į klausimą, kodėl dar niekas negavo mokėjimo pranešimų. Anot jo, jie buvo paruošti dar vasario mėnesį. Tačiau dėl nuo TRATC‘o nepriklausančių priežasčių jų išsiuntimas buvo kuriam laikui atidėtas.
"Pirmieji pranešimai tauragiškius turėtų pasiekti jau šią savaitę", – praėjusią savaitę konstatavo V. Noreika.
Rašyti komentarą