Turizmo diena paminėta pažintiniais renginiais

Turizmo diena paminėta pažintiniais renginiais

Šeštadienį Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras pakvietė klaipėdiečius daugiau sužinoti apie savo miestą, jo istoriją ir kultūrą. Visi Pasaulinės turizmo dienos, kurios šūkis „Turizmas susieja kultūras“ renginiai ir ekskursijos sulaukė nemažo klaipėdiečių dėmesio.

Į nemokamą ekskursiją „Klaipėda – daugiakultūris miestas“ gausiai susirinko tiek vyresnio amžiaus klaipėdiečių, tiek studentų, jaunų šeimų su vaikais. „Geriau pažinti miestą panoro apie 150 žmonių, kurie buvo padalinti į keturias grupes ir išėjo pasivaikščioti su gidais skirtingais maršrutais. Džiaugiamės, kad žmonės aktyviai dalyvavo ir viktorinoje „Ar gerai pažįsti Klaipėdą? Nugalėtojus apdovanojome kuprinėmis ir šalikais su uostamiesčio simbolika“ , - sakė Lina Markauskienė, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro informacijos teikimo specialistė. Šeštadienį klaipėdiečiai galėjo ne tik dalyvauti pažintinėse ekskursijose po miestą, bet ir nemokamai aplankyti Mažosios Lietuvos istorijos, Kalvystės, Pilies muziejus, apsilankyti Klaipėdos parodų rūmuose.

Pasaulinės turizmo dienos proga į įdomią pažintinė nemokamą ekskursiją pakvietė ir Gargždų turizmo informacijos centras. Pasak jo vadovės Daivos Buivydienės, maršrutas vedė per lietuvininko gyvenimą reprezentuojančias vietoves: sodybą, bažnyčią, kapines, ir aplinką, kurioje ši kultūra gyvavo.

„Klaipėdos rajoną beveik pusiau dalija dviejų Lietuvos etninių grupių istorinis ir kultūrinis palikimas – Mažosios Lietuvos lietuvininkų ir Didžiosios Lietuvos žemaičių, todėl jis etniniu požiūriu yra išskirtinis“,- sakė D. Buivydienė.

Ekskursijos dalyviai aplankė Dovilų evangelikų liuteronų bažnyčią, Kisinių etnografines kapines, Agluonėnus, kur klojimo teatre buvo parodytas spektaklis „Žydas statinėje“ (režisieriai – E. Kupčiūnas ir A. Šutkus), vyko Mažosios Lietuvos kulinarinio paveldo degustacija, taip pat buvo aplankyta Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčia, rašytojos Ievos Simonaitytės gimtinė ir kitos šio krašto įžymios vietos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder