Vėjo malūnai jau teikia pinigus bendruomenėms

Vėjo malūnai jau teikia pinigus bendruomenėms

Pirmąkart paskirstytos Šilutės rajono teritorijoje Mockių vėjo jėgainių parką eksploatuojančios UAB „Iverneta“ paramos vietos bendruomenėms lėšos. Tai padaryta pagal paramos sutartį, kuri „Ivernetos“ ir Savivaldybės buvo pasirašyta praėjusių metų gruodžio 6 dieną. Paramos lėšos teikiamos seniūnijos, kurios teritorijoje yra vėjo jėgainės, reikmėms, jos gyventojams, bendruomenėms ir pan.

Paskirstė beveik 40 tūkst. litų

Neseniai įvykusiame komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo UAB „Iverneta“ direktorius Tadas Navickas, Savivaldybės merė Daiva Žebelienė, Administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis, buvo tariamasi dėl paramos paskirstymo.

Nutarta finansuoti skaitmeninės televizijos priedėlių įsigijimą netoli vėjo jėgainių gyvenančioms septyniolikai šeimų, jiems nuspręsta skirti po 250 litų.

Vaikų žaidimų aikštelėms Kiošių ir Mockių kaimuose įrengti suteikta 9 500 litų parama.

Šitos aikštelės turėtų būti įrengtos jau ateinantį pavasarį.

Nuspręsta prisidėti prie Kintų bendruomenės socialinio-kultūrinio projekto „Marių šventė“ organizavimo, tam skirti 4 tūkst. litų.

Vėjo jėgainių ekploatuotojai rems Kintų vidurinės mokyklos patalpų remontą ir būtiniausių priemonių įsigijimą – paskirta 3 tūkst. litų.

Taip pat sutarta dalinai finansuoti Kintų evangelikų-liuteronų bažnyčios stogo remonto darbus. Bažnyčios bendruomenei paskirta 10 tūkst. litų.

Bus suteikta finansinė 6 tūkst. litų pagalba Kintų seniūnijai įsigyti sniego valymo techniką.

„Ivernetos“ bendrovė taip pat buvo Šilutės rajono savivaldybės bendruomenės socialinio-kultūrinio projekto „Žuvienės virimo čempionatas 2011“ rėmėja, paskyrusi šiam renginiui 3 112 litų.

Triukšmautojai irgi gaus paramą...

UAB „Iverneta“ direktorius T.Navickas „Šilokarčemai“ sakė, kad šios lėšos paskirstytos iš anksčiau sukauptos paramos dalies. Pasak jo, galbūt iki Naujųjų metų bus paskirta dar viena parama, paskaičiuota už šiuos metus. Mat pinigai į paramos fondą yra pervedami kartą per ketvirtį. Nors daroma ir išimčių – skubiai prireikus lėšų kokiam nors bendruomenės projektui įgyvendinti tie pinigėliai gali būti skiriami ir nešaukiant susirinkimo.

UAB „Naujoji energija“ dar nėra baigusi Čiūtelių vėjo elektrinių parko šalia Vilkyčių gyvenvietės statybos. „Dėl jos tebevyksta įvairūs formalumai, tebesame teismuose su vietine bendruomene. O tai nespartina proceso. Manau, kad per mėnesį kitą statinius priduosime. O tada ir „Naujoji energija“ pradės kaupti lėšas į paramos fondą. Kadangi Mockių parko galia yra 12 MW (jos užtektų visam Šilutės miestui), o Čiūtelių bus 40 MW, tai ir paramos suma iš pastarosios bus tris-keturis kartus didesnė“, - pasakojo T.Navickas.

Pasidomėję, ar bus skiriama parama ir tiems nedraugams – Vilkyčių bendruomenei „Viltis“, kuri vėjo jėgainių statytojus padavė į teismą, iš T.Navicko išgirdome tokį atsakymą: „Mes skiriame pinigus aplinkui esančioms bendruomenėms, kad žmonės jaustų naudą iš tų malūnų. O kad ten yra keletas žmonių, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių kursto tą triukšmą, tai nemanau, kad turi nukentėti tie žmonės, kuria gyvena šalia vėjo jėgainių. Pinigus skirstysime lygiai taip pat, kaip ir kad tos „Vilties“ nebūtų“.

Didesnis parkas – didesnė ir parama

Dabar yra projektuojamas dar vienas – Šilutės vėjo elektrinių parkas. Užsakovė - UAB „Šilutės vėjo projektai“. Tai parkas, kuris bus pastatytas Juknaičių ir Usėnų seniūnijose, ir kuris bus dar galingesnis – apie 100 MW galios. Aišku, kad parama vietos bendruomenėms nuo tokio giganto „nubyrės“ dar kelis kartus didesnė.

„Šių metų pabaigoje ir kitų metų pradžioje jau vyks konkursai, o kadangi parkas didelis, manau, kad porą metų jį statysime. Tada kiekvienais metais iš viso Šilutės rajono bendruomenėms tektų 300 tūkst.-400 tūkst. litų parama.

O štai Didšilių-Rudynų vėjo elektrinių parką gruodžio pradžioje baigsianti statyti UAB „Vėjų spektras“ gyventojams teikia kitokią paramą. Šios bendrovės socialinė parama yra skiriama vaikams, todėl jokio fondo Savivaldybėje nebus sukurta. Kai pradės suktis Didšilių-Rudynų vėjo elektrinių parko „malūnų“ sparnai, bus imta remti Šilutės rajono vaikus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder