Šiuo metu baigiamas rengti pastato restauravimo ir pritaikymo kultūros poreikiams techninis projektas. Finansavimą pastato restauracijai tikimasi gauti iš Europos Sąjungos ir Norvegijos. Paraiška bus teikiama rudenį.
Preliminariais skaičiavimais, vertinant analogiškus projektus, suma gali siekti apie 5,5 mln. litų.
Sovietmečiu vila buvo gerokai pakeista, tad specialistams teko nelengva užduotis - atkurti tikrąjį "Anapilio" veidą. Kadangi senieji pastato brėžiniai, kaip spėjama, kadaise yra sudegę, atkurti autentišką vilą specialistams nebuvo paprasta. Siekiant, kad senasis "Anapilio" vaizdas būtų išlaikytas, imta rinkti senuosius atvirukus, nuotraukas, kuriuose užfiksuotas šis pastatas.
Žiemą "Anapilyje" ėmė darbuotis kultūros paveldo specialistai. Po tyrimų buvo nustatyta, kurios vilos interjero detalės yra autentiškos, koks buvo senasis pastato išplanavimas, domėtasi sienų spalva.
Grafų Tiškevičių laikus menanti medinė vila teisėtai didžiuojasi vieno iš Palangos simbolių vardu. Sakoma, jog "Anapilis" turi savo išskirtinę aurą, viliojančią svečius bei leidžiančią čia pasijusti itin jaukiai tiek koncertų atlikėjams, tiek ir klausytojams.
Šiuo metu "Anapilyje" vyksta meno kolektyvų repeticijos, koncertai, čia yra įrengtos Palangos kultūros centro administracinės patalpos.
Vila yra nekilnojamojo kultūros paveldo vertybė, paminklas, susijęs su Palangos istorija. Pastatas, iškilęs 19 a. pabaigoje, laikomas viena iš pirmųjų grafų Tiškevičių šeimos vilų.
Rekonstruotame "Anapilyje" galėtų įsikurti Palangos kurorto muziejus. Dėl jo steigimo jau yra teigiamai apsisprendusi Savivaldybės taryba.
Rašyti komentarą