Kas pasės vėją, tas pjaus audrą...

Kas pasės vėją, tas pjaus audrą...

Aš netikiu savo akimis! JAV Kapitolijus, kuriame supervalstybės kongresas sprendžia prezidento rinkimų teisėtumo klausimą, apsuptas šimtatūkstantinės minios! Žmonės veržiasi į rūmus. Dalis kongresmenų užsibarikadavo, dalis jų kartu su viceprezidentu Maiku Pensu (Mike Pence) evakuoti. Policija naudoja ašarines dujas.

Vaizdeliai primena nesenus Kirgizijos įvykius, o ne pasaulio demokratijos tvirtovės realybę. Kur jie, visi tie važinėję po mūsų postsovietinius kraštus ir mokę, kaip demokratiškai rinkti valdžią?

O gal ji, DEMOKRATIJA, tikrumoje ir yra TOKIA! DEMOKRATIJA - tai žmonių teisė sukilti tada, kai valdžia savo veiksmais pažeidžia susitarimus tarp piliečių, pavadintus KONSTITUCIJA.

JAV Konstitucija įteisina šventą NEPAKLUSNUMO pareigą ir šiandien mes matome, kaip ši pareiga veikia šalyje, pavertusioje seną graikišką svajonę savo gyvenimo norma.

JAV Konstitucija, įteisinusi piliečių teisę į ginklą ir leidžianti jį panaudoti prieš valdžią, jeigu pastaroji bandys neteisėtai naudoti ginkluotą jėgą prieš savo piliečius, šiandien pristatyta mūsų teismui! Policija nei kovinio, nei traumatinio šaunamojo ginklo nenaudoja. Visi atsargūs.

Kaip čia neprisiminti nesenų įvykių prie Lietuvos parlamento, kai dvi moterėlės gavę valdžią pradėjo šaudyti į savo šalies piliečius... O situacija buvo kur kas mažiau agresyvi nei tai, ką mes matome JAV šiandien.

Žinoma, tai tik pradžia. Tai naujo pasaulio, kuris pasitinka mus 2021-aisiais, veido kontūrai.

Metai bus nelengvi. Ir ne tik JAV. Koronaviruso ir karantinų įširdinti žmonės išlies savo pasąmonės tamsą ir ten, kur reikia, ir ten, kur gali...

JAV demokratai, visą praeitų metų vasarą žaidę su ugnimi ir kiršinę žmones ANTIFA ir BLACK LIVES MATTER pavidalais, matyt, buvo neskaitę Šventojo Rašto: „Kas sės vėją, tas pjaus audrą..."

Pasakyta. Taip jiems ir reikia! Tačiau man liūdna, nes šiandien triumfuoja ir tie, kurie ilgus metus svajojo apie „spalvotąsias revoliucijas" Amerikoje. IR Vokietija, ir Turkija, ir Kinija jau atsiliepė!

Raktažodžiai
Sidebar placeholder