Afrikoje užfiksuoti reti kadrai - mirtinas gyvūnų susirėmimas

 

Besimaudantys begemotai paprastai yra tolerantiški kitiems padarams, tačiau kartais įsiunta.

O tuomet, kaip šis nelaimėlis krokodilas patyrė savo kailiu, jie tampa pačiais pavojingiausiais laukiniais gyvūnais Afrikoje.

Čekų fotografas Vaclavas Silha, Tanzanijos Serengečio parke fotografavęs maždaug 50 taikių begemotų būrį, tapo aršių grumtynių liudininku. Susirėmimas po kelių sekundžių baigėsi žiauria krokodilo žūtimi.

"Tarp šių gyvūnų vyrauja abipusė pagarba, susirėmimai labai reti, - teigia V. Silha. - Viena iš konflikto priežasčių galėjo būti tai, kad begemotai turėjo jauniklių. Neatsargus krokodilas atsidūrė per arti patelės su vaikais, ir visi begemotai susibūrė į gynybinį ratą."

SPRINTERIS. Susidūręs su įpykusiais begemotais, krokodilas nusprendė bėgti per jų nugaras.

Krokodilas staiga pasileido bėgti per begemotų nugaras. Jį, matyt, apėmė panika ir jis pamanė taip išsigelbėsiąs. Tai buvo pats blogiausias šios reptilijos pasirinkimas iš visų, kada nors padarytų. Ir tai buvo jo paskutinis pasirinkimas.

SUKLUPO. Begemotams nepatiko krokodilo pasirinktas kelias.

"Begemotų saloje staiga "išdygo dantys". Stebėjau, kaip jų milžiniški nasrai pakartotinai traiško krokodilą. Jo kūnas nuslydo po vandeniu, ir aš jo daugiau nebemačiau", - pasakojo fotografas.

NASRAI. Po kelių sekundžių krokodilą jau traiškė milžiniški dantys.

Begemotai yra labai agresyvūs, nenuspėjami gyvūnai, kurie visiškai nebijo žmonių. Jų dideli kūnai, svoris ir judesių greitis labai pavojingi. Nuo begemotų žūva daug daugiau žmonių, nei nuo liūtų.

VIETA. "Atsidūriau tinkamu laiku tinkamoje vietoje, - sakė fotografas. - To nepasakytum apie krokodilą".

"Times Online"

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder