Andersas Beringas Breivikas grasina bado streiku, jei negaus naujo žaidimų kompiuterio

Andersas Beringas Breivikas grasina bado streiku, jei negaus naujo žaidimų kompiuterio

Norvegijos žudikas Andersas Beringas Breivikas (Anders Behring Breivik) pagrasino bado streiku, kad pasigerintų kalinimo sąlygas. Laiške, kuris pasiekė naujienų agentūrą AFP ir kitas žiniasklaidos priemones, dešinysis ekstremistas savo kalinimo sąlygas vadina "kankinimu".

A. B. Breivikas, be kita ko, reikalauja jo turimą žaidimų kompiuterį pakeisti modernesniu, kad galėtų žaisti "žaidimus suaugusiems", kuriuos pats galėtų išsirinkti. Be to, jis ateityje vietoje rašomosios mašinėlės norėtų naudotis kompiuteriu.

A. B. Breivikas laiške pabrėžia, kad nuo 2011 metų sėdi vienutėje. Todėl jam reikia "geresnio užimtumo", nei kitiems kaliniams.

Prie laiško pridėtame keturių puslapių reikalavimų sąraše žudikas taip pat pageidauja, kad jam kas savaitę skiriami 300 kronų (36 eurų) kišenpinigiai būtų padvigubinti. Taip jis esą galėtų apmokėti pašto išlaidas. A. B. Breivikas taip pat reikalauja nutraukti beveik kasdien vykdomas asmenines kratas.

Jei jo reikalavimai nebus įgyvendinti, bado streikas esą bus viena iš nedaugelio alternatyvų. Apie savo protesto akcijos pradžią A. B. Breivikas ketina informuoti "netrukus". Jis vėl pradės valgyti tik tada, kai teisingumo ministras Andersas Anundsenas (Anders Anundsen) ir Norvegijos kalėjimų departamento direktorė Marianė Volan (Marianne Vollan) liausis "elgtis su juo blogiau nei su gyvuliu".

A. B. Breivikas 2011 metų liepos 22 dieną per sprogimą Osle ir šaudymą Utiojos saloje nužudė 77 žmones bei sužeidė 242. 2012 metų rugpjūčio 24 dieną jam buvo skirta maksimali 21 metų laisvės atėmimo bausmė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder