Andersas Beringas Breivikas prieš motinos mirtį atsiprašė dėl sugadinto gyvenimo

Andersas Beringas Breivikas prieš motinos mirtį atsiprašė dėl sugadinto gyvenimo

Šaltakraujis Norvegijos žudikas Andersas Beringas Breivikas (Anders Behring Breivik) apkabino savo motiną ir atsiprašė už sugadintą jos gyvenimą prieš jos mirtį kovo mėnesį, teigiama naujoje biografijoje "Motina" (The Mother), kuria remiasi "Reuters".

Ketvirtadienį išleista biografija paremta žurnalistės Maritos Kristensen (Marit Christensen) ir Venčės Bering Breivik (Wenche Behring Breivik) pokalbiais. Knygoje moteris apibūdina save, kaip pasaulyje "liūdniausią motiną", kuri kartu myli ir nekenčia savo sūnaus.

A. B. Breiviko motina nieko neįtarė apie planuojamas atakas 2011 metų liepos 22 dieną. Ji paruošusi pietus laukė grįžtančio sūnaus ir žiūrėjo naujienas apie nežinomo žudiko įvykdytus sprogdinimus ir šaudymą.

Moteris pravirko, kai į namus atėjusi policija pranešė, kad dėl žudynių kaltas A. B. Breivikas.

Kelioms dienoms iki mirties V. B. Breivik greitosios pagalbos automobiliu buvo nugabenta į kalėjimą aplankyti sūnaus. Moteris sirgo vėžiu.

Per susitikimą kalėjime A. B. Breivikas surakintomis rankomis apkabino motiną ir sušnabždėjo: "Atsiprašau, kad sugadinau tavo gyvenimą", rašoma biografijoje.

Tačiau teismo metu A. B. Breivikas neparodė jokio gailesčio aukoms ir pareiškė, jog viską pakartotų pasitaikius galimybei. Jo tėvas, buvęs diplomatas, sakė po žudynių, kad norėtų, jog A. B. Breivikas išvis nebūtų gimęs.

V. B. Breivik prieš mirtį nutraukė bendradarbiavimą su žurnaliste ir teigė nenorinti, kad knyga būtų išleista. Tačiau leidykla "Aschehoug" tvirtino, jog tai viešųjų interesų klausimas.

A. B. Breivikas 2011 metų liepos 22 dieną per sprogimą Osle ir šaudymą Utiojos saloje nužudė 77 žmones bei sužeidė 242. 2012 metų rugpjūčio 24 dieną jam buvo skirta maksimali 21 metų laisvės atėmimo bausmė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder