Andersas Beringas Breivikas tampa kultine figūra, įspėja jo advokatas

Andersas Beringas Breivikas tampa kultine figūra, įspėja jo advokatas

Advokatas, teisme gynęs Norvegijos žudiką Andersą Beringą Breiviką (Anders Behring Breivik), išreiškė susirūpinimą, kad jo klientas tampa kultine figūra. Nepaisant to, advokato Geiro Lipestado (Geir Lippestad) nuomone, dešinysis ekstremistas vis tiek turi teisę į saviraišką, rašo "thelocal.no".

Anot advokato, geriausia priemonė kovoti su A. B. Breiviko nusiteikimu prieš musulmonus ir daugiakultūrę visuomenę yra atviri debatai.

"Labiausiai kelia nerimą tai, kad aš vis gaunu pranešimų iš viso pasaulio, kad A. B. Breivikas tampa vis didesne kultine asmenybe tarp tam tikrų žmonių", - G. Lipestadas rašo savo neseniai išspausdintuose memuaruose.

"A. B. Breivikas turi rėmėjų Rusijoje, JAV, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Graikijoje, Švedijoje ir kitose šalyse. Čia jis neabejotinai tampa pavyzdžiu, galinčiu paveikti tam tikrus žmones, jų mintis, planus ir idėjas. Tai galėtų tuos jaunus žmones paversti teroristais, nepaisančiais jokių įstatymų", - rašo advokatas savo knygoje.

A. B. Breivikas praėjusių metų liepos 22 d. Utiojos saloje nušovė 69 žmones. Prieš tai jis susprogdino bombą prie vyriausybės pastato Osle. Per sprogimą žuvo 8 žmonės. A. B. Breivikas buvo nuteistas 21 metus kalėti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder