Astravo elektrinės aikštelėje žuvo žmogus
Astravo elektrinės aikštelėje žuvo žmogus

Rusijos subrangovinei organizacijai atliekant statybos darbus Astravo atominės elektrinės (AE) aikštelėje įvyko nelaimingas atsitikimas, kurio metu žuvo žmogus, praneša portalas lrytas.lt., remdamasis Baltarusijos portalu „naviny.by“.

Nelaimingas atsitikimas įvyko rugpjūčio 26 dieną.

„Vyksta tyrimas laikantis įstatymų nustatytos tvarkos“, - teigiama AE informacijos ir ryšių su visuomene skyriaus pranešime. Kodėl informacija paviešinta tik po dviejų dienų - nutylima.

BNS jau rašė, kad Lietuva svarsto galimybę pateikti Baltarusijai ieškinį dėl nesąžiningai ir itin pigiai statomos Astravo AE. Birželį Vyriausybė pritarė elektros, pagamintos Astravo AE ir kitose trečiose šalyse, embargo planui, pagal kurį 2018 metais, kai planuojama pastatyti pirmąjį Astravo AE bloką, jos gaminamos elektros importas į Lietuvą, o kartu ir į kitas ES šalis, bus ribojamas bus per elektros biržos „Nord Pool“ Lietuvos zoną.

Astravo AE statoma Rusijos paskolos lėšomis - 2011 metais Rusija jėgainėms statyboms suteikė 10 mlrd. JAV dolerių (8,9 mlrd. eurų) paskolą. Kiek konkrečiai kainuos elektrinė, oficialiai neskelbiama.

Astravo AE statybose nuolat įvyksta didesnių ar mažesnių incidentų. Liepą atliekant bandymus, krito reaktoriaus korpusas, ir tai buvo didžiausias iš iki šiol įvykusių jos statybos incidentų.

Lietuva siūlo Baltarusijai suformuoti tarptautinių ekspertų komandą, kuri ištirtų jos statybos saugumą ir pateiktų rekomendacijas. Baltarusija taip pat paraginta pasikviesti nepriklausomus tarptautinius ekspertus, tačiau šalis atsisako ekspertų ir neteikia išsamesnių atsakymų apie jėgainę.

Lietuvos Vyriausybė sako, kad Baltarusija nesilaiko saugumo standartų, statydama atominę elektrinę 50 kilometrų nuo Vilniaus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Sidebar placeholder