Australija: vandalai dažais ištepliojo žemyno atradėjų paminklus

Australija: vandalai dažais ištepliojo žemyno atradėjų paminklus

Vandalai rožiniais ir žaliais dažais ištepliojo paminklus Australijos atradėjams Melburne. Tai ketvirtadienį pranešė laikraštis „The Australian“.

Leidinio duomenimis, nežinomi asmenys apipylė rožiniais dažais paminklą Jamesui Cookui, ant priešakinės postamento dalies raudonais dažais užrašė „Nesididžiuojame“, o ant užpakalinės nupiešė Australijos aborigenų vėliavos atvaizdą. Nukentėjo ir paminklas keliautojams Robertui Burke`ui ir Williamui Willsui. Jis buvo ištepliotas žaliais dažais, o raudonais ant jo buvo užrašyta: „Pavogta“.

„Gėdingi išpuoliai prieš mūsų paminklus Melburne. Vandalai niokoja mūsų nacionalinį paveldą ir turi būti patraukti atsakomybėn“, - parašė savo tviteryje pilietybės ir multikultūros reikalų ministras Alanas Tudge`as.

Kaip pažymi laikraštis, incidentas įvyko sausio 26-ąją pažymimos Australijos dienos išvakarėse. Senieji australai laiko šią datą kolonizacijos ir pavergimo simboliu.

Pastaruoju metu Australijoje vyksta įnirtinga diskusija, kurios iniciatorius - televizijos laidų vedėjas Stanas Grantas, paraginęs nugriauti Sidnėjaus Haid parke stovintį paminklą Jamesui Cookui. Be to, trijų Viktorijos valstijos municipalitetų valdžia atsisakė švęsti Australijos dieną, kadangi šios šventės ištakos susijusios su pirmojo britų laivyno atplaukimu į Sidnėjaus įlanką 1788 metų sausio mėnesį. 

Sidebar placeholder