"Baltijos burbulas" įkvėpė Lenkiją

"Baltijos burbulas" įkvėpė Lenkiją

Gerėjant koronaviruso pandemijos situacijai, Lenkija tikisi „artimiausiomis savaitėmis“ atšaukti draudimą atvykti kaimynams ir kitiems užsieniečiams, teigia šalies užsienio reikalų ministras Jacekas Czaputowiczius (Jacekas Čaputovičius).

Antradienį bendroje spaudos konferencijoje su Baltijos šalių užsienio reikalų ministrais J. Czaputowiczius tvirtino, kad vadinamasis „Baltijos burbulas“, kai šalys jau anksčiau nusprendė netaikyti kelionių ribojimų viena kitos piliečiams, yra „įkvėpimas Lenkijai“, bet kartu vis dar kyla ir daug problemų dėl su migracija susijusių koronaviruso židinių, pavyzdžiui, anglies kasyklose.

„Tai yra susitarimas tarp grėsmės sveikatai ir poreikio vystyti ekonomiką ir turizmą. Taigi mes turime tai tinkamai įvertinti. Sprendimus dėl ribojimų panaikinimo fazės, susijusios su kelionėmis, priimti turi sveikatos ministras“, – sakė J. Czaputovičius.

Jis pabrėžė, kad nors šalys „yra gerame kelyje“ valdant koronavirusą, konkretūs sprendimai priklausys nuo šalies ekspertų rekomendacijų.

„Kadangi esame gerame kelyje, aš tikiuosi, kad per artimiausias kelias savaites ribojimai bus atšaukti ir kelionės atostogoms bus įmanomos“, – pridūrė ministras.

Jis pabrėžė, kad Europos Sąjungos lygiu vyksta ir diskusijos dėl bendros politikos kelionėms visoje Bendrijoje.

„Galbūt šis burbulas bus Europos Sąjungos burbulas, tikiuosi“, – tvirtino jis.

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius sakė, kad Baltijos valstybėms švelninant ribojimus vis daugiau valstybių, būtina rasti teisingą balansą tarp koronaviruso suvaldymo ir leidimo ekonomikoms veikti.

„Latvijos Vyriausybė maždaug už valandos priims panašų sprendimą, kaip Estijos ir Lietuvos vyriausybės, nereikalauti 14 dienų saviizoliacijos iš tų Europos Sąjungos ir Europos Ekonominės Bendrijos piliečių, kur atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų nesiekia 15. Mes šią politiką koordinavome ir visiškai įgyvendinome visose trijose valstybėse“, – konferencijoje prieš vidurdienį sakė jis.

Baltijos šalys yra sutarusios dėl 24 valstybių sąrašo, iš kurių leidžiama atvykti užsieniečiams, atvykus dar iš 24, nėra būtina dviejų savaičių saviizoliacija.

Lenkija iki birželio 12 dienos yra pratęsusi Europos Sąjungos vidaus sienų kontrolę su Lietuva, Vokietija, Čekija ir Slovakija. Šiuo metu Lietuvos piliečiai gali vykti į Lenkiją darbo, verslo ar mokslo reikalais, taip pat gali tranzitu vykti per šią šalį. Lietuva ir kitos Baltijos valstybės netaiko saviizoliacijos atvykstantiems iš Lenkijos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder