Danijoje šimtai žmonių rinkosi į protestą prieš koronaviruso apribojimus

Danijoje šimtai žmonių rinkosi į protestą prieš koronaviruso apribojimus

Į Danijos sostinės Kopenhagos gatves šeštadienio vakarą išėjo šimtai žmonių protestuoti prieš šalyje galiojančius koronaviruso apribojimus ir planus sukurti skaitmeninį skiepų sertifikatą.

Į protestą, kurį organizavo grupė, pasivadinusi „Danijos vyrai juodais drabužiais“, susirinko apie 600 žmonių. Jie per šalčius būriavosi prie parlamento pastato protestuoti prieš Danijos dalinio karantino „diktatūrą“.

Pagrindiniu jų pykčio taikiniu tapo šalies planai sukurti skaitmeninį skiepų sertifikatą.

Kaip ir kitos Europos šalys, Danija ketina sukurti skaitmeninį skiepų nuo COVID-19 sertifikatą, kurį būtų galima naudoti kelionėms. Jis taip pat galėtų būti naudojamas sporto ir kultūros renginiams bei restoranams.

Tačiau, protesto organizatorių teigimu, tokio sertifikato sukūrimas reiškia prievolę pasiskiepyti ir prilygsta tolesniam individualios laisvės apribojimui. Danijoje vakcinacija nėra privaloma.

Demonstrantai, iš kurių keli dėvėjo gobtuvus, nešini fakelais žygiavo per Danijos sostinės centrą, skanduodami „Mums jau užtenka“ ir „Laisvė Danijai“.

Protestuotojai taip pat laikė premjerės Mettės Frederiksen nuotrauką, kurioje ji padaryta panaši į Šiaurės Korėjos diktatorių Kim Jong Uną.

Tačiau sankcionuotas protestas buvo daugiausia taikus, jį prižiūrėjo didelės policijos pajėgos.

Prieš dvi savaites šalyje įvyko panaši demonstracija, per kurią buvo deginama premjerės iškamša. Dėl M. Frederiksen adresu pasigirdusių grasinimų buvo suimti du vyrai.

5,8 mln. gyventojų turinčioje Skandinavijos šalyje šiuo metu uždaros nebūtinosios parduotuvės, barai ir restoranai. Vyriausybė nusprendė šias priemones pratęsti bent iki vasario 28 dienos.

Tačiau nuo pirmadienio bus leista atsidaryti mokykloms.

Lina Linkevičiūtė (AFP)

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder