Deividas Kameronas turėjo tėvo įsteigtos lengvatinių mokesčių bendrovės akcijų
Jungtinės Karalystės premjeras Deividas Kameronas (David Cameron) pareiškė, kad jis kartu su žmona turėjo lengvatinių mokesčių bendrovės, kurią įkūrė jo velionis tėvas, akcijų. Bendrovę "Blairmore Holdings" D. Kamerono tėvas Ijanas (Ian), minimas nutekintuose teisinių paslaugų firmos "Mossack Fonseca" dokumentuose, buvo įregistravęs Panamoje. Pasak premjero, turimas šios bendrovės akcijas jiedu su žmona pardavė 2010 metais, gavę už jas apie 30 tūkst. svarų (maždaug 42 tūkst. JAV dolerių).
Interviu britų televizijai "ITV News" D. Kameronas pareiškė, kad jam "nėra ko slėpti " ir kad jis sumokėjęs visus numatytus mokesčius, susijusius su pelnu, gautu pardavus akcijas. Jis pabrėžė, kad bendrovė nebuvo sukurta siekiant išvengti mokesčių.
BBC duomenimis, šalies premjeras greitu laiku paskelbs savo mokestines deklaracijas, galbūt jau kitą savaitę.
Kiek anksčiau D. Kameronas jau buvo pareiškęs neturįs jokių lengvatinio apmokestinimo bendrovių akcijų, tačiau nepatikslino, ar anksčiau jų turėjęs.
Parlamentinė opozicija jau paragino atlikti nepriklausomą tyrimą, susijusį su tuo, kad vadinamuosiuose "Panamos dokumentuose" buvo paminėtas premjero giminaičio vardas. Be to, apie ketinimą kruopščiai išnagrinėti dokumentus pareiškė ir Jungtinės Karalystės mokesčių ir muitinės tarnyba (HMRC). Kalbama apie Panamos lengvatinių mokesčių bendrovės "Mossack Fonseca" dokumentus, paviešintus balandžio 3 dieną. Juose teigiama, kad devintajame dešimtmetyje šalies premjero tėvas I. Kameronas vadovavo įsteigtam lengvatinio apmokestinimo fondui, per kurį neva pasiturintys britai galėdavo išvengti apmokestinimo. Tokio fondo sukūrimas nepažeidė jokių galiojančių įstatymų.
"Man nėra ko slėpti. Aš didžiuojuosi savo tėvu ir tuo, ką jis yra nuveikęs, jo verslu... man labai apmaudu dėl to purvo, kuris dabar ant jo liejamas", - interviu ITV sakė D. Kameronas.
Premjeras pabrėžė, kad "Blairmore Holdings" nebuvo įsteigta tuo tikslu, kad būtų galima išvengti mokesčių.
"Taip nebuvo. Bendrovė buvo įsteigta po to, kai buvo atšaukta valiutos kontrolė tuo tikslu, kad tie, kurie norėjo investuoti į akcijas ir bendroves, denominuotas doleriais, galėtų tą padaryti. Buvo įsteigta tūstančiai tokių bendrovių", - kalbėjo D. Kameronas, jis pridūrė, kad bendrovės veiklą nuolat tikrino auditoriai, apie savo pajamas kasmet pranešdavo mokesčių inspekcijai.
D. Kameronas pripažino anksčiau pirkęs akcijų, tačiau 2010 metais, prieš tapdamas šalies premjeru, jas pardavė.
"Nenorėjau susilaukti kritikos, esą siekiu asmeninių interesų", - sakė jis. Premjeras pridūrė, kad jiedu su žmona Samanta (Samantha) turėjo bendrą sąskaitą ir kad jiems priklausė 5 tūkst. "Blairmore Holdings" akcijų, kurias jie pardavė 2010 m. sausį, gavę už jas apie 30 tūkst. svarų sterlingų.
Rašyti komentarą