E. Macronas gina 5G technologijas: negrįšime prie žibalinės lempos
E. Macronas gina 5G technologijas: negrįšime prie žibalinės lempos

Prancūzija judės pirmyn ir įdiegs modernaus 5G ryšio tinklus, nepaisant „niekintojų“, kuriems labiau patiktų „amišų modelis“ ir „sugrįžimas prie žibalinės lempos“, pareiškė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Sekmadienį beveik 70 kairiųjų pažiūrų pareigūnų ir aplinkosaugininkų paragino įvesti moratoriumą 5G technologijoms, kurios bus pradėtos diegti Prancūzijoje rugsėjo pabaigoje.

5G ryšys yra laikomas proveržiu telekomunikacijoje. Naujos kartos ryšys leis gerokai padidinti perduodamų duomenų kiekį ir perdavimo spartą, o tai savo ruožtu įgalins bendroves kurti naujas autonominių automobilių, virtualios realybės, sveikatos apsaugos ir kitų sričių technologijas.

Vis dėlto, 5G technologijos susilaukė itin prieštaringų vertinimų Prancūzijos visuomenėje, o kai kurie pareigūnai paragino atidžiau ištirti 5G infrastruktūros poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai. Tiesa, 5G tiriantys mokslininkai neturi jokių įrodymų, kad 5G ryšys kenkia aplinkai ar žmonių sveikatai.

„Prancūzija yra inovacijų šalis. Mes numalšinsime visas klaidingas idėjas“, – Eliziejaus rūmuose Prancūzijos technologijų startuolių vadovams sakė E. Macronas.

„Girdžiu daug pakeltų balsų, kurie sako, kad sudėtingų šiuolaikinių problemų sprendimas yra sugrįžimas prie žibalinės lempos. Nemanau, kad amišų modelis gali išspręsti šiuolaikinės ekologijos problemas“, – teigė E. Macronas, turėdamas omenyje amerikiečių amišų bendruomenę, kurioje žmonės nenaudoja modernių technologijų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder