Europos Parlamentas aktyvina kovą su finansiniais nusikaltimais

Europos Parlamentas aktyvina kovą su finansiniais nusikaltimais

Šiandien Europos Parlamentas (EP) pritarė dar praėjusių metų viduryje sudaryto tyrimo komiteto PANA, skirto nagrinėti mokesčių slėpimo, vengimo ir pinigų plovimo problemoms, parengtoms rekomendacijoms. Aiškėja, jog visos Europos Sąjungos (ES) valstybės šioje srityje turi vienokių ar kitokių problemų, o kai kurios net sudaro sąlygas slėpti ar vengti mokesčių, arba net plauti pinigus.

Tokius faktus dieną prieš balsavimą apskritojo stalo diskusijoje atskleidė PANA komiteto, kuris vertino, ar tinkamai įgyvendinamos ES kovos su pinigų plovimu ir mokesčių vengimu taisyklės, atstovai.

Pranešėjo Jeppe Kofod teigimu, visoms ES šalims, neišskiriant nė vienos, yra kur pasitempti. EP narys tvirtina, jog kai kuriose valstybėse išvis nematyti pastangų kovoti su pinigų plovimu.

Panašiai šnekėjo ir PANA komiteto pirmininkas vokietis Werner Langen. Jis net paklaustas neišskyrė nė vienos valstybės, kuri neturėtų problemų šioje srityje. Net paviešintuose Panamos dokumentuose viename ar kitame kontekste minima 17 ES narių. Daugelis ES valstybių minima ir jau komiteto darbo metu išviešintuose Paradise Papers dokumentuose.

Dar daugiau - komitetas nustatė, jog kai kurios ES valstybės ne tik žiūri pro pirštus į mokesčių slėpimą ir pinigų plovimą, tačiau net trukdo su tuo kovoti. Neva nustatyti atvejai, kad su tuo turinčios kovoti instuticjos sunkiai atsilaiko politinei įtakai, o institucijos atsisako tirti net patvirtintus finansinius pažeidimus.
Komitetas suformulavo nemažai pasiūlymų kaip kovoti su šia bėda. Tarp jų - realiai veikianti informatorių apsauga, griežčiau reglamentuojami tarpininkai, viešai prieinami duomenys apie tikruosius bendrovių savininkus, griežtesni su mokesčiais ir jų kontrole susiję įstatymai ir kt. Iš viso komitetas per pusantrų metų parengė daugiau nei 200 rekomendacijų.

Tiesa, europarlamentarų diskusijose nuskambėjo abejonių, kad ES valstybės narės imsis minėtų veiksmingų priemonių.
EP palaimingos rekomendacijos tolimesniam darbui bus perduotas Europos Komisijai ir Tarybai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder