Fukušimos branduolinė jėgainė stabilizuota

Fukušimos branduolinė jėgainė stabilizuota

Japonija patvirtino, kad, praėjus devyniems mėnesiams po žemės drebėjimo ir cunamio, inžinieriams pavyko pakankamai atvėsinti ir sustabdyti pažeistą Fukušimos branduolinę jėgainę, informuoja BBC.

Anksčiau Japonijos vyriausybė skelbė, kad ketina stabilizuoti jėgainę iki šių metų pabaigos. Tai reiškia, kad reaktorių aušinimui naudojamas vanduo atvėso iki žemesnės nei virimo temperatūros ir, sulėtėjus branduolinei reakcijai, kuras nebegali vėl įkaisti. Šis įvykis laikomas svarbiu pasiekimu, tačiau šalies vyriausybė sako, kad jėgainei visiškai demontuoti prireiks kelių dešimtmečių.

Kitos jėgainės stabilizavimo sąlygos yra radiacijos nutekėjimo iš reaktorių sumažinimas ir radioaktyvios spinduliuotės jėgainės teritorijos pakraštyje sumažinimas iki vieno milisiverto per metus. Japonijos ministras pirmininkas Yoshihiko Noda pranešė, kad pavyko įvykdyti visas šias sąlygas.

Jėgainė buvo stipriai apgadinta per žemės drebėjimą ir cunamį kovo 11 dieną. Stichija sugadino jėgainės aušinimo sistemą, todėl keturiuose iš šešių reaktorių įvyko sprogimai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder