G20 pasiekė kompromisą dėl klimato kaitos

G20 pasiekė kompromisą dėl klimato kaitos

Nepaisant Jungtinių Valstijų pasitraukimo iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo, didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikime kitų 19 šalių lyderiai patvirtino savo įsipareigojimą laikytis susitarimo, informuoja BBC.

Paskutiniąją Hamburge vykusio viršūnių susitikimo dieną sunkiai sekėsi išeiti iš aklavietės svarstant šį klausimą, tačiau galiausiai buvo pasiektas galutinis susitarimas. Jame pripažįstamas JAV pasitraukimas iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo nepakenkiant kitų šalių įsipareigojimui. 

Bendrame šeštadienį paskelbtame viršūnių susitikimo pranešime teigiama: „Priimame Jungtinių Valstijų sprendimą trauktis iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo“.

Tačiau kitų 19 šalių lyderiai susitarė, kad susitarimas, įpareigojantis šalis riboti pasaulinės temperatūros kilimą, yra nepakeičiamas. 

Pranešime taip pat teigiama, kad JAV stengsis glaudžiai bendradarbiauti su kitomis šalimis, kad padėtų šioms daug švariau ir efektyviau išgauti ir naudoti iškastinį kurą. JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) tai pat pasižadėjo padėti atgaivinti JAV anglių pramonę. 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder