Graikijoje kalinys nesėkmingai bandė pasprukti sraigtasparniu

Graikijoje kalinys nesėkmingai bandė pasprukti sraigtasparniu

Sekmadienį Graikijoje įvykdytas trečias bandymas iš kalėjimo pasprukti sraigtasparniu, o pareigūnams pirmą kartą pavyko užkirsti kelią tokiam pabėgimui, pranešė AP.

Sraigtasparniu skrido du ginkluoti keleiviai, pilotas ir technikas. Pirmiausia, jie bandė prie sraigtasparnio prikabintu kabliu nuversti Trikalos kalėjimą juosiančią vielinę tvorą. Kai tai nepavyko, iš sraigtasparnio buvo nuleista virvė kalėjimo kieme buvusiam kaliniui Panagiočiui Vlastui (Panagiotis Vlastos). Tuo metu kieme buvo dar vienas kalinys. Nežinoma, ar jis taip pat prisidėjo prie pabėgimo plano, ar kieme tuo metu buvo atsitiktinai.

Sraigtasparnio keleiviai apšaudė kalėjimo sargybinius AK-47 šautuvais. Vieną sargybinį nesunkiai sužeidė stiklo šukės. Sargybiniai atsišaudė ir sužeidė P. Vlastą, kuriam pavyko įlipti į sraigtasparnį. Buvo sužeistas ir sraigtasparnio technikas. Per susišaudymą P. Vlastas iškrito iš sraigtasparnio. Jis nukrito iš maždaug trijų metrų aukščio į kalėjimo kiemą. Galiausiai sraigtasparnis buvo nutupdytas stovėjimo aikštelėje prie kalėjimo.

P. Vlastas kalėjime sėdi už žmogžudystes ir reketą. Jis atlieka laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę ir pabėgti iš viso bandė jau keturis kartus. Visi mėginimai buvo nesėkmingi. Pareigūnai pranešė, kad P. Vlastas buvo sužeistas į kojas, bet yra gydomas kalėjimo ligoninėje, nes sužeidimai nesunkūs.

Neaišku, ar sraigtasparnio pilotas ir technikas savo noru dalyvavo bandyme pasprukti iš kalėjimo, ar buvo verčiami tai daryti. Tai jau trečias kartas, kai iš Graikijos kalėjimo bandoma pabėgti sraigtasparniu. Du pirmieji bandymai 2006 ir 2009 metais buvo sėkmingi. 2006 metais paspruko Vasilis Paleokostas (Vassilis Paleokostas) ir Alketas Rizajus (Alket Rizaj). Abu vėliau buvo sučiupti, o 2009 metais vėl paspruko sraigtasparniu. V. Paleokostas tebesislapsto laisvėje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder