Gresia dar viena invazija į Europą

Gresia dar viena invazija į Europą

Nestabili padėtis Libijoje, kur Vakarų šalys jau keletą metų nesėkmingai diegia demokratiją, o dabar pilietinis karas įsiplieskė su nauja jėga, gali sukelti naujų problemų.

Libijos nacionalinio susitarimo vyriausybės premjeras Fajezas al Saradžas perspėja, kad maždaug 800 000 Libijos ir kitų šalių piliečių, ieškojusių prieglobsčio šioje valstybėje, gali patraukti į Europą. Tikėtina, kad jie pajudės link Italijos krantų, rašo „Daily Mail“.

F. al Saradžas pažymi, kad tarp tos minios, kuri patrauks į Italiją, gali būti ir teroristų. Toks pranešimas pasirodė dėl nacionalinės armijos, kuriai vadovauja „maršalas“ Halifas Haftaras, pradėto puolimo prieš sostinę Tripolį.

Italijos VMR ministras Matėjus Salvinis (Matteo Salvini) jau pareiškė, kad, nepaisant to, jog jo šalis toliau aktyviai dalyvauja konflikto slopinime, visi Italijos uostai ir toliau liks uždaryti tiek teroristams, tiek nelegaliems migrantams.

Italijos infrastruktūros ir transporto ministras Danilas Toninelis (Danilo Toninelli) perspėjo likusias ES šalis, kad jeigu konfliktas Libijoje toliau tęsis ir migrantų skaičius augs, savo uostus turės atverti ir kitos valstybės. Jo pasisakymą palaikė ir kiti šalies politikai, pirmiausia - „5 žvaigždučių judėjimo“ vadas Luidžis Di Majas (Luigi Di Maio).

Jo teigimu, sprendimas 2018-aisiais uždaryti Italijos uostus buvo priimtas reaguojant į situaciją, tačiau jeigu karas Libijoje tęsis, migrantai savaime taps „pabėgeliais“ ir laikantis tarptautinių normų juos turės priimti visos šalys, rašo „Affari Italiani“.

Libijos nacionalinės armijos vadas, maršalas H.Haftaras Tripolio puolimą pradėjo balandžio 4 dieną. Pareiškime kariškiams jis pareiškė, kad „laikas išlaisvinti Tripolį nuo smogikų ir teroro“.

Libijoje pilietinis karas prasidėjo 2011-aisiais, kai buvo nuverstas ir nužudytas pulkininkas Muamaras Kadafis, valdęs šalį nuo 1969 metų. Jo priešininkais kare buvo tarptautinė koalicija, kurioje reiškėsi JAV, Prancūzija, Didžioji Britanija ir kitos Vakarų šalys.

Šiuo metu Libijoje dvivaldystė: šalies Rytuose, Tobruko mieste posėdžiauja parlamentas, kurį palaiko „maršalas“ H.Haftaras, o Tripolyje veikia nacionalinio sutarimo vyriausybė, paskelbusi „maršalą“ kariniu nusikaltėliu.

Vokietijos vyriausybė patvirtino griežtesnes deportacijos taisykles

Vokietijos vyriausybė vakar patvirtino prieštaringai vertinamą įstatymo projektą, sugriežtinantį prieglobsčio negavusių prašytojų deportacijos taisykles. Spėjama, kad taip vokiečiai skuba pasirengti gresiančiai naujai migrantų invazijos bangai.

Šiomis griežtesnėmis taisyklėmis siekiama, kad prieglobsčio prašiusiems, bet jo negavusiems asmenims taptų sunkiau užkirsti kelią deportacijai iš Vokietijos.

Vidaus reikalų ministro Horsto Zėhoferio (Horst Seehofer) pasiūlytas „Tvarkingo grąžinimo įstatymas“ turėtų padėti užtikrinti, kad užsieniečiams, turintiems išvykti iš Vokietijos, būtų sunkiau to išvengti. Be kita ko, asmenys, slepiantys tikrąją savo tapatybę, galės būti įkalinti.

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder