"Human Rights Watch" įspėja dėl intensyvėjančio religinių grupių smurto Pakistane

"Human Rights Watch" įspėja dėl intensyvėjančio religinių grupių smurto Pakistane

Smurtas prieš Pakistano musulmonų šiitus intensyvėja, o kelios bendruomenės gyvena apsiausties būsenoje, penktadienį pareiškė žmogaus teisių grupė ir įspėjo, kad religinių grupių keliamas smurtas tik dar labiau didės po to, kai per išpuolius ketvirtadienį žuvo 114 žmonių, informuoja "Reuters".

Daugiausia žmonių žuvo per dvi atakas, nukreiptas prieš musulmonų šiitų grupės narius Kvetos mieste netoli sienos su Afganistanu.

"Praėjusieji metai buvo kruviniausi metai per šiitų gyvenimą, - teigė organizacijos "Human Rights Watch" atstovas Ali Dajanas Hasanas (Ali Dayan Hasan). - Daugiau nei 400 šiitų žuvo, o vakarykštė ataka tik parodo, kad situacija blogėja".

Savižudis iš pradžių susisprogdino biliardo klube Kvetoje. Praėjus 10 minučių, kai į įvykio vietą atvyko policija ir gelbėtojai, buvo detonuotas automobilis.

Iš viso 82 žmonės žuvo ir 121 buvo sužeistas. Tarp žuvusiųjų - devyni policijos pareigūnai ir 20 pagalbos darbuotojų.

Atsakomybę už išpuolį šiitų dominuojančiame rajone prisiėmė sekta "Lashkar-e-Jhangvi".

Saugumo pajėgos susiduria su šalyje kilusių sunitų ekstremistų grupių, Pakistano Talibano sukilėlių šiaurės vakaruose ir nacionalistų grupių Beludžistano provincijoje keliamu pavojumi.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder