Indijoje prasideda didžiausias pasaulyje religinis festivalis "Kumbh Mela"

Indijoje prasideda didžiausias pasaulyje religinis festivalis "Kumbh Mela"

Pirmadienį prasidėjus didžiausiai pasaulyje šventei "Kumbh Mela" milijonai induistų maldininkų renkasi į Indijos Alahabado miestą nuplauti savo nuodėmes Gango ir Džamnos upių santakoje, skelbia AP.

Pirmadienis yra palankiausia diena per visą festivalį, kuris truks 55 dienas. Prognozuojama, kad šią dieną savo nuodėmių nuplauti susirinks daugiau nei 10 mln. piligrimų.

Pagal žvaigždžių išsidėstymą yra šešios palankiausios dienos maudynėms, kurių metu induistai stengias nuplauti savo nuodėmes ir išsivaduoti iš ciklinio egzistavimo rato. Festivalis tęsis iki kovo 10 dienos.

Valdžia dislokavo apie 50 tūkst. policijos pareigūnų tvarkai prižiūrėti šventės metu. Baiminamasi dėl teroristų atakų bei piligrimų aukų per galimą masinę paniką.

Pasak vyriausiojo festivalio pareigūno Manio Prasado Mišros (Mani Prasad Mishra), šį rytą išsimaudė beveik 3 mln. žmonių. Tikimasi, kad dienos pabaigoje apsivaliusiųjų skaičius sieks 11 mln.

Kas 12 metų vykstantis festivalis yra laikomas didžiausiu žmonių susirinkimu Žemėje. Prognozuojama, kad festivalyje iš viso dalyvaus daugiau nei 100 mln. žmonių.

2001 metais per festivalio pagrindinę nuodėmių apsivalymo dieną susirinko per 40 mln. induistų. Tai viršijo didžiausio žmonių susibūrimo rekordą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder