"Islamo valstybė" prisiima kaltę dėl sprogimo Kaire; aukų skaičius kyla iki 29 asmenų

"Islamo valstybė" prisiima kaltę dėl sprogimo Kaire; aukų skaičius kyla iki 29 asmenų

"Islamo valstybės" atšaka prisiima kaltę dėl anksti ketvirtadienį Kaire įvykusio mašinos sprogimo, kurio metu sužalotų asmenų skaičius, patikslinus duomenis, išaugo iki 29 asmenų, buvusių netoli šalies saugumo būstinės ir teismo rūmų, praneša "Reuters".

Toks pareiškimas pasirodė vieno iš "Sinajaus provincijos" grupuotės rėmėjų socialinio tinklo "Twitter" paskyroje. Žinutėje rašoma, kad įvykdytas sprogimas buvo kerštas už egzekuciją, įvykdytą šešiems grupuotės nariams, suimtiems praėjusiais metais per išpuolį Egipto sostinės šiaurinėje dalyje.

"Tegul bedievė policija ir armija, žydų sekėjai žino, kad mes neužmiršime atkeršyti", - rašoma žinutėje.

Gegužę Egipto valdžia myriop pasiuntė šešis "Sinajaus provincijos" grupuotės narius, užpuolusius karius netoli Kairo 2014 m. Vyrai buvo apkaltinti dviejų pareigūnų užpuolimu ir nužudymu netoli Kairo esančiame kaime.

Nuo to laiko, kai 2013 m. kariuomenė nuvertė prezidentą Mohamedą Mursį (Mohamed Mursi),"Sinajaus provincijos" grupuotė nužudė šimtus pareigūnų ir karių.

"Twitter" socialiniame tinkle pasirodę komentarai apibūdino sprogimą, kuris suniokojo šalies saugumo būstinės pastato priekį ir buvo girdimas didžiojoje Egipto sostinės dalyje.

Vietinis parduotuvės savininkas Mohamedas Ali (Mohamed Ali) teigė, kad matė vyrą, pastačiusį mašiną ir pasitraukusį nuo jos prieš pat sprogimą.

Sinajuje įsikūrę kovotojai, remiantys "Islamo valstybę", valdančią Irako ir Sirijos dalis, įrodė, kad sugeba greit atsigauti nepaisant prieš juos vykdomų karinių operacijų.

Prezidentas Abdelis Fata al Sisis (Abdel Fattah al-Sisi) prižadėjo sustabdyti karinius veiksmus, kurie kelia grėsmę arabų ir Vakarų šalims. Įvesti tvarką Egipte yra būtina, norint atkurti šalies ekonomiką.

Šį mėnesį A. F. al Sisis patvirtino kovos prieš terorizmą įstatymą, kuriuo vadovaujantis bus įsteigti specialieji teismai ir saugomi jo vykdytojai, susiduriantys su dvejus metus trunkančiais islamo sukilėlių bandymais nuversti dabartinę valdžią. Įstatymas buvo priimtas po to, kai A. F al Sisis sulaukė spaudimo iš žmogaus teisių apsaugos grupių, kaltinančių laisvės, iškovotos per 2011 m. sukilimą, praradimu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder