JAV dėl dronų atakų prieš naftos kompleksus Saudo Arabijoje kaltina Iraną

JAV teigia, kad Iranas yra atsakingas už dronų atakas prieš didžiulius naftos kompleksus Saudo Arabijoje. Šis incidentas dar labiau padidino ir taip jau aukštą įtampą Persijos įlankos regione.JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo teigė, kad Teheranas yra kaltas už atakas, o ne su Iranu susiję Jemeno husių sukilėliai, kurie anksčiau prisiėmė atsakomybę už šias atakas.

Pasak M. Pompeo, nėra jokių įrodymų, kad dronų atakas surengė Jemeno husių sukilėliai. „Raginame visas šalis viešai ir aiškiai pasmerkti Irano atakas,“ – pridūrė M. Pompeo.

Po šeštadienio atakos husių sukilėliai teigė, kad buvo paleista 10 nepilotuojamų skraidyklių prieš du naftos kompleksus Saudo Arabijoje.Saudo Arabijos vidaus reikalų ministerijos atstovas teigė, kad naftos kompleksuose, valdomuose Saudo Arabijos nacionalinės naftos ir gamtinių dujų įmonės „Aramco“, įsiplieskė gaisrai.

Jie vėliau buvo sukontroliuoti.Tuo metu Saudo Arabijos energetikos ministras teigė, kad dėl atakų gerokai sumažėjo žalios naftos gavyba – 5,7 mln. barelių per dieną. Pasak korespondentų, tai gali turėti įtakos pasaulinėms naftos kainoms.Jungtinių Tautų (JT) pasiuntinys Jemene Martinas Griffithas pasmerkė atakas, kaip „keliančias itin didelį nerimą.“

Pasiuntinys paragino visas šalis elgtis nuosaikiai ir užkirsti kelią tolesniems incidentams, kurie „kelia rimtas grėsmes regioniniam saugumui, komplikuoja ir taip jau nestabilią padėtį ir kelia pavojų JT vadovaujamam politiniam procesui".

Pastaraisiais mėnesiais husių sukilėliai suintensyvino raketų ir dronų atakas prieš Saudo Arabiją.

Jemene – vienoje iš vargingiausių arabų pasaulio šalių - nuo 2014 metų pabaigos vyksta kruvinas konfliktas tarp Saudo Arabijos remiamos Jemeno vyriausybės ir husių sukilėlių. Saudo Arabijos vadovaujama koalicija į konfliktą įsitraukė 2015-ųjų kovą.

Sidebar placeholder