JAV po avarijos atominėje elektrinėje į Hadsono upę išsiliejo naftos produktai

JAV po avarijos atominėje elektrinėje į Hadsono upę išsiliejo naftos produktai

Po atominėje elektrinėje "Indian Point", esančioje už 50 km nuo Niujorko, įvykusios avarijos ir viename iš transformatorių kilusio gaisro į Hadsono upę išsiliejo nemažai transformatorių alyvos. Apie tai pranešė Niujorko valstijos gubernatorius Endriu Kuomas (Andrew Cuomo), informuoja AP.

"Nėra jokių abejonių, kad alyva teka į Hadsono upę. Kokiais kiekiais, mes nežinome", - nurodė E. Kuomas. Dar sekmadienį pareigūnas asmeniškai nuvyko į įvykio vietą. Jo žiniomis, akvatorijos valymas gali užtrukti iki dviejų dienų.

JAV aplinkos apsaugos departamentas nurodo, kad buvo imtasi specialių priemonių, neleidžiančių plisti teršalams, o užteršto ploto diametras siekia 90 metrų.

Valymas gali užtrukti dieną ar dvi, teigia E. Kuomas. "Į panašias situacijas reaguojame labai rimtai", - pridūrė pareigūnas. Jis skundėsi, kad pastaruoju metu itin daug nenumatytų atvejų vyksta dėl "Indian Point" atominių elektrinių darbo.

Gaisras įsiplieskė sekmadienį, nelaimės priežastis kol kas nežinoma. Dėl incidento sustabdytas trečiasis elektrinės blokas, antrasis tebeveikia.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder