J.Stoltenbergas: rusiškos raketos Turkijoje nebus įtrauktos į NATO gynybos sistemą

J.Stoltenbergas: rusiškos raketos Turkijoje nebus įtrauktos į NATO gynybos sistemą

Žlugus Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarčiai, NATO ketina stiprinti Aljanso priešraketinės gynybos sistemą, tačiau į ją nebus įtrauktos Turkijos įsigytos rusiškos raketų sistemos S-400 „Triumf“, pareiškė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

„Atsakymas vienareikšmiškas – ne. Nėra jokių planų integruoti rusiškas sistemas S-400 į bendrą NATO priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos sistemą“, – spaudos konferencijoje, skirtoje INF sutarties iširimui, pareiškė J. Stoltenbergas.

Pasak jo, NATO jau dabar stiprina savo priešraketinės gynybos sistemas moderniausia įranga.

„Jau skyrėme lėšas pačių moderniausių sistemų kūrimui, kurios sustiprins bendrą NATO priešraketinės gynybos sistemą ir padės apsisaugoti nuo sparnuotųjų raketų.

Sąjungininkai investuoja į naujausias priešraketinės gynybos sistemas, modernius lėktuvus, kurie yra įtraukti į integruotą NATO priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos sistemą.

Šios priemonės, žinoma, gali apsaugoti ir nuo sparnuotųjų raketų. NATO priešlėktuvinės gynybos sistema yra stipri ir pilnavertė“, – sakė NATO vadovas.

Jungtinės Valstijos dėl Turkijos sprendimo įsigyti rusiškas raketų sistemas anksčiau liepą pašalino Turkiją iš naikintuvų F-35 programos. Liepą Turkijai buvo pristatytos pirmųjų S-400 sistemų dalys.

Turkija ir Rusija dėl S-400 „Triumf" pirkimo pradėjo derėtis 2016 m., o sandoris patvirtintas 2017-ųjų rugsėjo 12 d.

Turkija tapo pirmąja NATO valstybe nare, savo šalyje naudojančia rusiškas S-400 raketų sistemas.

S-400 „Triumf" sistemos, kaip ne kartą tikino ekspertai, yra nesuderinamos su dabartinėmis NATO priešraketinėmis sistemomis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder