Konfliktas Gazoje baigėsi pergale, teigė Benjaminas Netanjahu

Konfliktas Gazoje baigėsi pergale, teigė Benjaminas Netanjahu

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanjahu (Benjamin Netanyahu) teigė, kad septynias savaites trukęs konfliktas Gazoje baigėsi "pergale", skelbia BBC.

Palestiniečių islamistų judėjimas "Hamas" patyrė "stiprų smūgį ir nebuvo patenkintas nė vienas jo reikalavimas", pareiškė B. Netanjahu.

"Hamas" taip pat tvirtina, kad paliaubos reiškia pergalę Gazai, kur buvo surengta didžiulė demonstracija šiam įvykiui atšvęsti.

Antradienį įsigaliojo ilgalaikis ugnies nutraukimas praėjus 50 dienų intensyvių kovų, kurios pareikalavo daugiau nei 2 tūkst. 200 gyvybių, daugiausia palestiniečių.

 

Per televiziją transliuojamoje spaudos konferencijoje B. Netanjahu sakė, kad "Hamas" buvo "stipriai smogta". Premjeras pagrasino dar griežtesniu atsaku, jeigu iš Gazos "pasipils" raketų ugnis. Jis pridūrė, kad Izraelis "nesutiko nė su vienu "Hamas" reikalavimu".

Trečiadienį Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programa pranešė, kad į Gazą pirmą kartą nuo 2007 metų įvažiavo vienas jos konvojų su maisto atsargomis, kurių pakaktų išmaitinti apie 150 tūkst. žmonių penkias dienas. Be kita ko, sušvelninus blokadą žvejų laivai taip pat išplaukė į jūrą. Laikantis paliaubų susitarimo, tūkstančiai palestiniečių grįžta į savo namus. Izraelyje kariuomenė praneša, kad nebūta jokių paliaubų pažeidimų nuo jų įsigaliojimo pradžios.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder