Latvijos kultūros ministrė ragina nekalbėti rusiškai su žiniasklaida

Latvijos kultūros ministrė ragina nekalbėti rusiškai su žiniasklaida

Latvijos kultūros ministrė Žaneta Jaunzemė-Grendė (Zaneta Jaunzeme-Grende) paragino šalies piliečius nevartoti rusų kalbos kalbant su žiniasklaida. Tokiu būdu siekiama apsaugoti savo nacionalinę kalbą, skelbia "RIA Novosti".

"Mes turime būti stiprūs ir pastovūs kasdieniame gyvenime. Kalbėkime latviškai. Tai mūsų šalis, kuria mes didžiuojamės. Su žiniasklaida turėtume kalbėti tik latviškai, - žurnalistams sakė ministrė. - Mes neturėtume žemintis ar apgaudinėti. Mes tvirtai turėtume ginti kalbą, kultūrą ir valstybę".

Rusakalbiai sudaro 44 proc. tarp Latvijos 2 mln. gyventojų. Latvių kalba yra oficiali šalies kalba, o rusų laikoma užsienio kalba. Mokyklose ir vikų darželiuose vaikai mokomi dviem kalbomis - rusų ir latvių.

Ž. Jaunzemė-Grendė yra konservatyvaus nacionalinio aljanso "Viskas - Latvijai!" narė, kuris siekia, kad latvių būtų vienintelė kalba, kuria mokoma šalies mokyklose ir vaikų darželiuose.

Per precedento neturintį referendumą Latvijoje praėjusį vasarį nebuvo pritarta rusų kaip antrai valstybinei kalbai. 75 proc. latvių pasisakė prieš šią iniciatyvą.

Maskva ne kartą apkaltino buvusias sovietų šalis - Latviją ir Estiją - dėl rusakalbių mažumų diskriminacijos.

2012 metais daugiau nei tūkstantis žmonių Latvijoje buvo nubausti už "kalbos normų" pažeidimą, iš jų 53 proc. už tai, kad darbo metu kalbėjo kita kalba, teigė vyriausiasis kalbos inspektorius Antonas Kursitis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder