Lenkija reikalauja, kad Izraelis ištirtų išpuolį prieš jos ambasadą Tel Avive

Lenkija reikalauja, kad Izraelis ištirtų išpuolį prieš jos ambasadą Tel Avive

Prie įėjimo į Lenkijos ambasadą Izraelyje kažkas nupiešė svastikas ir užrašė vulgarius antilenkiškus šūkius. Tai sekmadienį žurnalistams patvirtino Lenkijos URM atstovo spaudai biuro direktorius Arturas Lompartas.

Pasak jo, Lenkija pareikalavo, kad Izraelis ištirtų incidento aplinkybes ir imtųsi priemonių, kurios užtikrintų diplomatinės atstovybės saugumą.

Apie vandalizmo aktą prieš Lenkijos ambasadą Tel Avive pranešė portalas „The Times of Israel“, pažymėdamas, jog jis įvykdytas tuo metu, kai Izraelyje „didėja pasipiktinimas Lenkijos įstatymu dėl holokausto“.

Kiti Izraelio portalai taip pat informuoja apie incidentą ir atkreipia dėmesį į tai, jog jo išvakarėse, šeštadienį, Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis Miuncheno saugumo konferencijoje pareiškė, kad tarp holokausto kaltininkų buvo ir žydų. Į šiuos ministro pirmininko žodžius labai kritiškai sureagavo daugelis Izraelio politikų.

Ketvirtadienį Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos pasirašytas Tautos atminties instituto įstatymas jo sprendimu buvo perduotas svarstyti Konstituciniam tribunolui, kuris turi nustatyti, ar padarytos pataisos neprieštarauja šalies konstitucijai.

Pagal įstatymo pataisas, kiekvienas, kuris viešai ir nepaisydamas faktų priskiria lenkų tautai arba Lenkijos valstybei atsakomybę arba bendrą atsakomybę už Trečiojo reicho įvykdytus nusikaltimus arba kitus nusikaltimus žmoniškumui ir taikai, taip pat karinius nusikaltimus, bus baudžiamas pinigine bauda arba laisvės atėmimu iki trejų metų. Tokia pat bausmė grės ir asmenims, mažinantiems tikrųjų šių nusikaltimų vykdytojų atsakomybę.

Naujasis Lenkijos įstatymas sukėlė krizę jos santykiuose su Izraeliu. Tel Avivo nuomone, šis įstatymas suteikia galimybę bausti holokausto aukas už jų parodymus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder