Libijoje priimtas įstatymas, numatantis bausmes už Muamaro el Kadafio garbinimą

Libijoje priimtas įstatymas, numatantis bausmes už Muamaro el Kadafio garbinimą

Valdančioji Nacionalinė pereinamojo laikotarpio taryba Libijoje trečiadienį priėmė įstatymą, numatantį kalinimo bausmes už buvusio diktatoriaus Muamaro el Kadafio (Muammar el Gaddafi), jo vyriausybės, jo idėjų ar jo sūnų garbinimą, praneša agentūra AFP.

Taip pat bus baudžiami asmenys, "kurie per karą skleis neteisingą informaciją ar gandus ir taip žlugdys pasirengimą šalies gynybai", taip pat "silpnins piliečių moralę".

Kalėjimo iki gyvos galvos bausmę įstatymas numato, jei "gandai ar informacija kenks šaliai". Dar vienas įstatymas, susijęs su pereinamuoju laikotarpiu Libijoje, numato kalinimo bausmes tiems, kurie "kenks vasario 17-osios (2011) revoliucijai ar menkins musulmonų religiją arba valstybės ar jų institucijų autoritetą".

Nacionalinė pereinamojo laikotarpio taryba kartu atsisakė įstatymo, draudžiančio religines partijas, apie kurį buvo paskelbta praėjusią savaitę.

Libijos rinkimų komisija balandžio 11-ąją paragino greitai priimti partijų įstatymą, nes birželio 19 dieną vyks rinkimai. Į parlamentą turėtų būti išrinkta 80 partinių deputatų ir 120 nepriklausomų parlamentarų.

Valdant M. el Kadafiui, politinės partijos buvo uždraustos. Pereinamojo laikotarpio taryba sausį šį draudimą panaikino. Nuo tada buvo įsteigta dešimtys politinių partijų, kurių dauguma remiasi islamu.

Kaimyninėse šalyse Tunise ir Egipte islamistinės partijos po arabų revoliucijos laimėjo rinkimus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder