Naujosios Zelandijos piliečiai per referendumą balsavo už eutanaziją, bet prieš marihuanos legalizavimą

Naujosios Zelandijos piliečiai per referendumą balsavo už eutanaziją, bet prieš marihuanos legalizavimą

Naujosios Zelandijos piliečiai per spalio 17 d. surengtą referendumą balsavo už įteisintą eutanaziją ir prieš marihuanos legalizavimą. Tai rodo preliminarūs plebiscito rezultatai, kuriuos penktadienį paskelbė šalies Rinkimų komisija.

Jos duomenimis, į klausimą „Ar pritariate įstatymo dėl gyvenimo pabaigos pasirinkimo (eutanazijos legalizavimo) įsigaliojimui?“ 65,2 proc. piliečių atsakė teigiamai, 33,8 proc. – neigiamai. Balsalapius užpildė 2,4 mln. žmonių.

Antrasis referendumo klausimas buvo susijęs su marihuanos legalizavimu Naujojoje Zelandijoje. Įstatymo dėl kanapių legalizavimo ir kontrolės įsigaliojimui pritarė 46,1 proc. rinkėjų, prieš balsavo 53,1 proc.

Oficialius plebiscito rezultatus Rinkimų komisija paskelbs lapkričio 6 d. kartu su parlamento rinkimų, kurie taip pat įvyko spalio 17 d., rezultatais. Manoma, kad iki to laiko bus suskaičiuota dar apie 480 tūkst. balsų.

Pranešama, kad eutanazijos įstatymui įsigalioti prireiks maždaug 12 mėnesių, tik po to pacientai galės kreiptis į klinikas ir ligonines su atitinkamu prašymu.

Sidebar placeholder