Norvegijoje minimos antrosios Anderso Beringo Breiviko žudynių metinės

Norvegijoje minimos antrosios Anderso Beringo Breiviko žudynių metinės

Norvegijoje minimos antrosios ekstremisto Anderso Beringo Breiviko (Anders Behring Breivik) surengtų žudynių metinės. Ministras pirmininkas, padėjęs vainiką vyriausybės kvartale Osle, kur teroristas detonavo bombą 2011 metų liepos 22-ąją, pareiškė, kad Norvegija niekada neturi susitaikyti su smurtiniu ekstremizmu, skelbia "The Local".

Po ceremonijos premjeras Jensas Stoltenbergas (Jens Stoltenberg), atkreipdamas dėmesį į kritiką, kad Norvegija per daug susikoncentravusi į policijos ir kariuomenės pasirengimą galimai su terorizmu susijusiai grėsmei ateityje, o ne į tokių žmonių, kaip A. B. Breivikas, kuriam už 77 žmonių nužudymą skirta 21 metų laisvės atėmimo bausme, ideologiją, teigė: "Konflikto nėra, mums reikia abiejų dalykų, - žiniasklaidai sakė J. Stoltenbergas. - Mums reikia pasirengimo nenumatytiems atvejams ir užtikrinti, kad turime atvirą visuomenę, kuri nesuteikia pagrindo ekstremizmui".

Be to, premjeras pridūrė atidžiai stebintis dešiniųjų populistų judėjimus Europoje.

"Svarbiausias ginklas prieš terorizmą yra mūsų vertybės, kurių pagrindu mes kuriame saugią visuomenę", - sakė premjeras.

Popietę Norvegijos sosto įpėdinis princas Hakonas (Haakon) ir jo žmona princesė Metė Marit (Mette-Marit) dalyvaus žuvusiųjų atminimui pagerbti skirtose mišiose Oslo katedroje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder