Norvegijos žudikas Andersas Beringas Breivikas negalės studijuoti Oslo universitete

Norvegijos žudikas Andersas Beringas Breivikas negalės studijuoti Oslo universitete

Norvegijos žudikas Andersas Beringas Breivikas (Anders Behring Breivik) negalės studijuoti Oslo universitete. Jis buvo pateikę prašymą studijuoti politikos mokslus.

"Jam trūksta kai kurių žinių, kad galėtų studijuoti tai, ką nori", - dienraščiui "Dagbladet" sakė jo advokatė Vibkė Heim Baera (Vibke Heim Baera). Žudiko siekis studijuoti universitete sulaukė tarptautinio atgarsio.

Kai kurie docentai pareiškė nemokysią A. B. Breiviko. Oslo universiteto vadovas Olė Pėteris Otersenas (Ole Petter Ottersen) yra sakęs, kad, jei jo prašymas būtų patenkintas, jis turėtų mokytis ne aukštojoje mokykloje, bet kameroje.

Advokatės duomenimis, A. B. Breivikui pirmiausiai trūksta matematikos žinių. Jis kalėjime jau lankė atitinkamus kursus, tačiau jų nepakako.

A. B. Breivikas 2011 metų liepą Oslo vyriausybiniame kvartale detonavo automobilyje padėtus sprogmenis ir pražudė 8 žmones, o po to Utiojos saloje nušovė 68 Darbininkų partijos jaunimo stovyklos dalyvius. 2012 metų rugpjūčio 24-ąją teismas pripažino jį pakaltinamu ir skyrė aukščiausią bausmę - 21 metus kalėjimo su galimybe bausmę pratęsti.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder