Palestiniečiai surengė demonstraciją, remiančią prašymą pripažinti šalies nepriklausomybę

Palestiniečiai surengė demonstraciją, remiančią prašymą pripažinti šalies nepriklausomybę

Palestiniečiai su vėliavomis trečiadienį išėjo į gatves Vakarų krante palaikyti prezidento Mahmoudo Abbaso paraišką dėl Jungtinių Tautų (JT) pripažinimo.

M. Abaso Palestinos autonomija, kuri nuo 1990-ųjų taikos derybų turi ribotą savivaldą, trečiadienį mokiniams ir valstybės tarnautojams davė laisvą dieną, kad šie galėtų dalyvauti renginiuose. Demonstracijos buvo daugiausia taikios, tik keliuose miestuose Izraelio kariai panaudojo ašarines dujas.

Įvairiuose Vakarų kranto miestuose į gatves išėjo tūkstantinės minios žmonių. Analitikai sako, kad aktyvumas būtų buvęs dar didesnis, jei ne politinis susiskaldymas tarp Palestinos autonomijos ir "Hamas", kuri valdo Gazoje.

Pagal šią savaitę paskelbtus apklausos rezultatus, 83 proc. palestiniečių Vakarų krante ir Gazos ruože remia JT pripažinimo siekį.

M. Abbasas ketina penktadienį JT generaliniam sekretoriui Ban Ki-moonui įteikti prašymą dėl narystės. Jei sekretorius prašymą patvirtins, reikės, kad už jį balsuotų devynios iš 15 Saugumo Tarybos narių ir kad nuolatinės narės nevetuotų prašymo. JAV sakė, kad panaudos savo veto teisę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder