Po Maltos žurnalistės nužudymo kaltinimai pateikti trims vyrams

Po Maltos žurnalistės nužudymo kaltinimai pateikti trims vyrams

Po vyriausybę kritikavusios Maltos žurnalistės nužudymo kaltinimai pateikti trims įtariamiesiems. Trys vyrai, tarp kurių yra du broliai, spalį surengė pasikėsinimą į tinklaraštininkę, skelbia šalies žiniasklaida, remdamasi teismu. Kol kas neaišku, ar jie ir užsakė nužudymą. Trijulė kaltinimus neigia.

Dafnė Karuana Galisija (Daphne Caruana Galizia) buvo nužudyta spalio 16-ąją, kai detonavo prie jos automobilio pritvirtintas sprogmuo. Savaitės pradžioje buvo suimta dešimt įtariamųjų. Pasak policijos, septyni įtariamieji paleisti už užstatą, trims skirtas kardomasis kalinimas.

Vyrai, kuriems pateikti kaltinimai, yra žinomi policijai. Be kita ko, jie susiję su nepavykusiu banko užpuolimu ir mėginimu nužudyti policininką, rašo laikraščiai „The Malta Independent“ ir „Times of Malta“. Įtariamieji, be kita ko, kaltinami medžiagų, skirtų sprogmenų gamybai, ir ginklų laikymu.

Žurnalistės nužudymas šokiravo mažiausią Europos Sąjungos (ES) šalį ir sulaukė didelio atgarsio užsienyje. Tinklaraštininkė, be kita ko, rašė apie korupciją bei vyriausybės darbuotojų lengvatinio apmokestinimo įmones. 

Sidebar placeholder