Po mirtino išpuolio prieš Kim Čen Uno brolį dviem moterims pateikti kaltinimai dėl nužudymo

Po mirtino išpuolio prieš Kim Čen Uno brolį dviem moterims pateikti kaltinimai dėl nužudymo

Po nuodų išpuolio prieš Šiaurės Korėjos lyderio Kim Čen Uno (KIm Jong Un) netikrą brolį Malaizijoje dviem įtariamoms moterims pateikti kaltinimai dėl nužudymo. Joms gresia mirties bausmė, praneša agentūra dpa.

28 metų vietnamietei ir 25-erių indonezietei trečiadienį teisme atskirai buvo perskaitytas kaltinimas. Jaunos moterys tikina, kad jomis buvo pasinaudota.

Remiantis kaltinamuoju raštu, moterys kaltinamos vasario viduryje Kvala Lumpūro oro uoste nervus paralyžiuojančia medžiaga nužudžiusios Kim Čen Namą (Kim Jong Nam). Vyresnysis Šiaurės Korėjos lyderio brolis buvo užpultas Kvala Lumpūre vasario 13-ąją ir netrukus po to mirė.

Oro uosto vaizdo kamerų įrašuose matyti, kaip vyrą užpuola dvi moterys, kurios, atrodo, jo veidą paliečia skarele. Po išpuolio Kim Čen Namas kreipėsi į oro uosto personalą ir kamuojamas traukulių mirė vežamas į ligoninę.

Tyrėjai vėliau pareiškė, kad Kim Čen Namas buvo nunuodytas nervus paralyžiuojančia medžiaga VX. Ši medžiaga laikoma masinio naikinimo ginklu.

Pietų Korėja įtaria Pchenjaną dėl išpuolio prieš Šiaurės Korėjos vadovybės nemalonėn patekusį KIm Čen Namą.

Abi įtariamos moterys teigia nežinojusios, jog yra įtrauktos į sąmokslą. Jos esą manė, kad atlieka pokštą televizijos šou laidai.

Po išpuolio policija suėmė ir 46 metų šiaurės korėjietį, prieš kurį toliau vyksta tyrimas.

Sidebar placeholder