Praėjus ketveriems metams nuo tragiškų įvykių Norvegijoje, jaunimas grįžta į Utiojos salą

Praėjus ketveriems metams nuo tragiškų įvykių Norvegijoje, jaunimas grįžta į Utiojos salą

Praėjus ketveriems metams nuo Anderso Beringo Breiviko (Anders Behring Breivik) įvykdytų žudynių, būrys Darbo partijos jaunimo penktadienį renkasi į Utiojos salą Norvegijoje. Tai bus pirmoji vasaros stovykla šioje saloje nuo tragiškų įvykių 2011 metais.

2011 metų liepos 22-ąją dešiniųjų pažiūrų radikalas detonavo bombą Oslo centre, nusinešusią aštuonių žmonių gyvybes, tada valtimi nuplaukė iki Utiojos salos, kurioje buvo įsikūrusi Darbo partijos jaunimo stovykla, ir šaltakraujiškai nušovė 69 žmones, dauguma jų paauglius.

Jaunuoliai, tarp kurių yra keli išgyvenusieji, nuo penktadienio iki sekmadienio dalyvaus saloje vyksiančiuose renginiuose.

Darbo partijos jaunimo sparno (AUF) lyderis Manis Husainis (Mani Hussaini) šią savaitę sakė reporteriams, kad Utioja yra jaunų aktyvistų susitikimo vieta, politinis pasitarimas, vieta - kultūrai, draugystei ir meilei.

"Utioja taip pat yra juodžiausios dienos Norvegijos taikos meto istorijoje vieta. Utioja visada bus teritorija, kur mes prisiminsime tuos, kuriuos praradome, tačiau susigrąžinti Utioją vasaros stovykloms - reiškia neleisti juodai istorijai užtemdyti šviesos", - kalbėjo AUF lyderis.

Po atakos Norvegijos valdžia buvo griežtai kritikuojama dėl per lėto reagavimo į išpuolį. Dabar du policijos laivai ir ginkluoti pareigūnai buvo išsiųsti sergėti teritorijos, kurioje vyksta jaunimo stovykla.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas (Jens Stoltenberg), kuris tais metais buvo šalies premjeru ir nuo jaunų dienų dalyvaudavo vasaros stovyklose, ketvirtadienį taip pat apsilankė Utiojos saloje ir teigė, kad joje būnant vyrauja dvilypiai jausmai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder