Prokurorai nenori patenkinti turtingiausio prancūzo pilietybės prašymo

Prokurorai nenori patenkinti turtingiausio prancūzo pilietybės prašymo

Belgijos prokurorai pataria nesuteikti šalies pilietybės Bernarui Arno (Bernard Arnault), kuris yra turtingiausias žmogus Prancūzijoje ir prabangos prekių grupės LVMH vadovas, skelbia "Reuters". Kritikai teigia, kad turtuolis bando išvengti didelių mokesčių Prancūzijoje.

B. Arno neįrodė, kad reikalaujamą mažiausiai trejų metų laikotarpį gyveno daugiausia Belgijoje, teigia prokurorų atstovas. Jis pridūrė, kad taip pat buvo preliminariai patikrinti jo verslai Belgijoje.

B. Arno prašymas dėl Belgijos pilietybės rugsėjo mėnesį Prancūzijoje sukėlė pasipiktinimą. Kritikai mano, kad taip jis siekia išvengti tuo metu suplanuoto 75 proc. pajamų mokesčio uždirbantiems daugiau nei milijoną eurų. B. Arno tai neigia.

Belgijos pilietybę suteikia parlamento komitetas, kuris klausia prokurorų, valstybės saugumo agentūros ir migracijos tarnybos patarimo. Belgijos žiniasklaida pranešė, kad praėjusį mėnesį valstybės saugumo agentūra ir migracijos tarnyba taip pat patarė B. Arno nesuteikti Belgijos pilietybės.

B. Arno Belgijoje turi kelias bendroves. Dalies iš jų oficiali būstinė yra kuklus butas Belgijos sostinėje, o kitų - biuras prestižinėje gatvėje.

Prancūzijos Konstitucinis teismas pažėrė kritikos prezidento Fransua Olando (Francois Hollande) siūlomam 75 proc. pajamų mokesčiui. Prancūzija svarsto būdus, kaip ištaisyti mokesčio spragas, kad jį būtų galima taikyti.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder