Aukštas Rusijos branduolinės energetikos pareigūnas pirmadienį sakė, kad Rusija iki 2013-ųjų turi nuspręsti, ką daryti su dviem Barenco ir Karos jūrose nuskendusiais branduoliniais povandeniniais laivais, kad išvengtų galimos radioaktyvios taršos, skelbia "RIA Novosti".
"Turime kiek įmanoma greičiau nuspręsti, ar mes povandeninius laivus iškelsime, ar palaidosime ten, kur jie nuskendę", - sakė Rusijos bendrovės "Rosatom" generalinio direktoriaus pavaduotojas Ivanas Kamenskis.
"B-159" branduolinis povandeninis laivas 2003-iaisiais nuskendo Barenco jūroje 238 metrų gylyje. Laive yra 800 kilogramų panaudoto branduolinio kuro. Laivas su devyniais įgulos nariais nuskendo, kai buvo plukdomas išardyti.
Eksperimentinis atakos povandeninis laivas "K-27" buvo pastatytas 1962 metais, o 1979-aisiais nustotas naudoti dėl prastai veikiančių branduolinių reaktorių. Laivo reaktorių skyrius 1982-aisiais buvo sandariai uždarytas, o laivas paskandintas Karos jūroje 33 metrų gylyje.
"(...) turime nuspręsti, kaip užtikrinti, kad ateityje ten, kur yra šie laivai, nebus problemų dėl radioaktyvaus užterštumo", - sakė I. Kamenskis ir pridūrė, kad šiuo metu radiacijos lygis prie laivų normalus.
I. Kamenskis taip pat pasakojo, kad trečias nuskendęs laivas "Komsomolec" tikriausiai liks ten, kur ir nuskendo 1989-aisiais, nes iškėlimo operacija būtų per brangi ir per daug pavojinga. Laivas nuskendo Norvegijos jūroje 1 685 metrų gylyje.
Rašyti komentarą