Kosovas vienašališkai paskelbė nepriklausomybę 2008 metais. Dauguma valstybių pripažįsta Kosovą nepriklausoma valstybe, tačiau Serbija priešinasi tam.
ES nurodė Serbijai iki antradienio atsisakyti Šiaurės Kosovo kontrolės mainais į grįžimą prie diskusijų dėl narystės ES.
Norėdama tapti Bendrijos nare, Serbija turi normalizuoti santykius su kaimyninėmis teritorijomis.
Dauguma mažumą sudarančių serbų Kosove nepripažįsta Kosovo vyriausybės Prištinoje.
Serbijos ministras pirmininkas Ivica Dačičius sakė žurnalistams: "Serbijos vyriausybė negali priimti principų, kurie buvo pateikti derybininkų grupei Briuselyje, nes jie negarantuoja visiško saugumo ir serbų Kosove teisių apsaugos".
Praėjusią savaitę aštuntas Serbijos ir Kosovo diskusijų, kurios vyksta tarpininkaujant ES, etapas baigėsi be rezultatų.
ES užsienio politikos lyderė Ketrina Ešton (Catherine Ashton) sakė pirmadienį apgailestaujanti dėl to, kad Serbija atmetė pasiūlytą planą.
Serbijos vicepremjeras Aleksandras Vučičius ragino tęsti diskusijas su etninių albanų lyderiais Kosove, nors K. Ešton po praėjusią savaitę nepavykusių diskusijų pareiškė, kad ES tarpininkavimas baigėsi.
"Jeigu ES pateiks neigiamą atsakymą, tai bus bloga žinia Serbijai, Kosovui ir ES, - sakė A. Vučičius. - Mes nenorime, kad Serbija būtų izoliuota nuo pasaulio, tačiau turime ginti savo interesus. Itin svarbu yra susitarti".
Rašyti komentarą