Šiaurės Korėjos diktatorius kalbėsis su Pietų Korėjos prezidente, jei bus gera nuotaika

Šiaurės Korėjos diktatorius kalbėsis su Pietų Korėjos prezidente, jei bus gera nuotaika

Oficialiai Kim Čen Unas (Kim Jong Un) su Pietų Korėjos prezidente Pak Kin Hė (Park Geun-hye) nebendrauja, tačiau ketvirtadienį savo naujametiniame pranešime jis prasitarė, kad viskas gali pasikeisti, informuoja CNN.

Praėjusią savaitę Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra pavadino Pak Kin Hė rinkimus nesąžiningais, o jos tėvą, buvusį prezidentą - diktatoriumi.

Televizijos transliuojamoje kalboje pirmą kartą komunistų lyderis pasakė, jog derybos su Pietų Korėja įmanomos, skelbia Pietų Korėjos naujienų agentūra "Yonhap".

Kim Čen Unas teigia, kad jei bus tinkama nuotaika ir aplinkybės, įvyks aukščiausio lygio derybos.

Šiaurės Korėjos naujienų agentūra šių žodžių oficialiame diktatoriaus kalbos tekste nepaliko.

"Yonhap" rašoma, jog diktatoriaus žodžiai gali reikšti lėtą pokytį, bet neaišku, ar reikalai judės ir ateityje. Nepaisant to, Kim Čen Unas detaliai kalbėjo apie derybų su Pietų Korėja būtinybę.

Diktatorius žaismingai kalbėjo apie netinkamą Pietų Korėjos karinį bendradarbiavimą su JAV. Prieš tris mėnesius vienas aukščiausių Šiaurės Korėjos pareigūnų su trumpu ir draugišku vizitu apsilankė Seule, kur šis įvykis sulaukė daug atgarsio.

Praėjusį pirmadienį Seulo susivienijimo ministras Riu Kil Džė (Ryoo Kihl-Jae) išsiuntė faksogramą siūlydamas Korėjų ministrams susitikti sausį.

"Pietūs ir Šiaurė turi susitikti ir kalbėtis apie taikų susivienijimą", - sakė Riu Kil Džė.

Panašu, kad būtent to, tačiau skirtingais būdais ir sąlygomis, siekia abi pusės.

"Šiais metais turėtume imtis veiksmų, užtikrinančių taikų susivienijimą", - ketvirtadienį savo kalboje sakė diktatorius.

Praėjusiais metais savo kalboje Drezdene Pietų Korėjos prezidentė paskelbė 2015 metų kelių žemėlapį, kuris turėtų padėti palengvinti abiejų Korėjų susijungimą.

Drezdenas, buvusi Rytų Vokietijos dalis, kai šalis buvo padalinta į demokratinę Vakarų ir sovietinę Rytų Vokietiją, dabar tapo pavyzdžiu korėjiečiams, tikintiems, kad susivienijimas išties yra įmanomas. Pietų Korėjos prezidentės kalba buvo pavadinta "Drezdeno deklaracija".

Nuo tada Pietų Korėja siekia paramos iš savo tarptautinių sąjungininkų, kurie paremtų šį susivienijimo planą, kuris skelbia, jog vientisa Korėja atneš daug ekonominės naudos pasaulio laisvajai rinkai.

Visai neseniai prieš šį planą nusiteikusi Šiaurės Korėja ėmė protestuoti, jog ekonomiškai stipri Pietų Korėja, remiama kitų kapitalistinių šalių, tiesiog "praris" Šiaurės Korėją. Ketvirtadienį Kim Čen Unas pareiškė nenorįs, kad į šio plano įgyvendinimą įsitrauktų Seulo sąjungininkai, ir sukritikavo Pietų Korėjos diplomatiją.

"Važinėti po pasaulį bandant nusipirkti "tarptautinį bendradarbiavimą", kuris tariamai padėtų spręsti Korėjų problemas, yra niekšinga išdavystė, mūsų tautos likimo atidavimas į pašalinių valstybių rankas", - kalbėjo diktatorius.

Tačiau Šiaurės Korėjos vadovas sutiko kalbėtis su Pietų Korėja. Riu Kil Džė, kvietimą perdavęs ministras, yra dešinioji prezidentės ranka, vykdant susivienijimo planą.

Vis dėlto Kim Čen Uno kalba nebuvo vien tik žaisminga ir taiki. Jis pagyrė savo karinių pajėgų "susitvarkymą su imperialistais", tikriausiai turėdamas omenyje Pietų Korėjos ir JAV karines pratybas.

Diktatorius taip pat nepamiršo ir politinių žmogžudysčių savo rate. "Mūsų partija pačiu laiku surado ir tinkamai pašalino pavojingą ir priešiškai nusiteikusią "antipartiją", - sakė savo kalboje.

Pietų Korėjos žvalgybos pareigūnai teigia, jog Šiaurės Korėjos valdančiosios partijos nariai buvo sušaudyti už Pietų Korėjos muilo operos žiūrėjimą.

Praeityje būta ir kitų neramumų, užkirtusių kelią Seulo ir Pchenjano bendradarbiavimui. Vienas iš jų Pietų Korėjos aktyvistų sumanymas Šiaurės Korėjos pusėn leisti propagandinius pranešimus gabenančius oro balionus. Šiaurės Korėjos kariai ėmė šaudyti į balionus ir kai kurie šūviai pasiekė Pietų Korėjos teritoriją. Apie aukas ar sužeistus žmones nepranešta.

Pchenjanas teigia, jog šie balionai pažeidė sienų kirtimo taisykles. Seulas tai apibūdino kaip laisvo žodžio išraišką.

2010 m. Pietų Korėja pritaikė ekonomines sankcijas kaimynei Šiaurėje, kadangi ji užpuolė Pietų Korėjos laivą ir nužudė 46 jūreivius. Seulas reikalauja, kad, prieš panaikinant sankcijas, Pchenjanas prisiimtų atsakomybę už torpedų paleidimą į jų laivą.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder