Šių metų Nobelio ekonomikos premija paskirta už tyrimus kovos su skurdu srityje

Šių metų Nobelio ekonomikos premija paskirta už tyrimus kovos su skurdu srityje

Šių metų Švedijos centrinio banko ekonomikos premija Alfredui Nobeliui atminti paskirta indų ir amerikiečių mokslininkui Abhijitui Banerjee, prancūzei Esther Duflo ir amerikiečiui Michaelui Kremeriui.

Kaip paskelbė pirmadienį Karališkosios mokslų akademijos Nobelio komitetas, premija skiriama „už eksperimentinį požiūrį į pasaulio skurdo mažinimą“.

Laureatų atlikti tyrimai „smarkiai padidino galimybes kovoti su pasaulio skurdu“. „Viso labo per du dešimtmečius jų naujas eksperimentinis požiūris pakeitė besivystančių šalių ekonomiką, kuri šiuo metu yra klestinti tyrimų sritis“, - pabrėžiama komiteto pranešime.

Laureatai įdiegė naują požiūrį, padedantį gauti patikimus atsakymus į klausimą, kaip efektyviau kovoti su pasaulio skurdu. „Šis požiūris suskaido problemą į smulkesnius ir valdomus klausimus: pavyzdžiui, kokios yra efektyviausios priemonės vaikų sveikatai gerinti“, - pažymėjo komitetas.

Pernai Nobelio ekonomikos premija buvo skirta JAV ekonomistams Williamui Nordhausui ir Paului Romeriui už „inovacijų ir klimato integraciją į ekonomikos augimą“.

Šią premiją 1968 metais savo 30-mečio proga įsteigė Švedijos centrinis bankas. Pats A. Nobelis savo testamente 1895 metais apie ekonomistus neužsiminė.

Nobelio premijų įteikimas visiems laureatams, išskyrus Nobelio taikos premijos laureatus, vyks Stokholme gruodžio 10-ąją, A. Nobelio mirties dieną. Nobelio taikos premijos laureatai apdovanojami per ceremoniją Osle, Norvegijoje.

Kiekvienam laureatui įteikiamas medalis, diplomas ir piniginė premija. Premijos vertė šiais metais - 9 mln. kronų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder