Tūkstančiai žmonių Škotijoje dalyvavo demonstracijoje už nepriklausomybę

Tūkstančiai žmonių Škotijoje dalyvavo demonstracijoje už nepriklausomybę

Tūkstančiai Škotijos gyventojų šeštadienį Glazge dalyvavo demonstracijoje už nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos. Į „Eitynes už nepriklausomybę“, organizatorių duomenimis, susirinko apie 20 000 žmonių, daugelis jų laikė rankose Škotijos vėliavas.

Pirmą kartą per penkerius metus tokiame mitinge pasirodė Škotijos vyriausybės vadovė Nicola Sturgeon. Demonstracijos pakraštyje grupelė žmonių su Didžiosios Britanijos vėliavomis reikalavo, kad regionas liktų Didžiosios Britanijos sudėtyje.

„Nepriklausoma Škotija yra arti kaip niekad anksčiu. Ji tikrai ranka pasiekiama“, - rašė N. Sturgeon straipsnyje, kuris prieš mitingą buvo paskelbtas jos Škotijos nacionalinės partijos (SNP) portale. Ji penktadienį paskelbė, kad dar prieš Kalėdas Londonui įteiks prašymą surengti naują referendumą dėl nepriklausomybės.

Būsimi Didžiosios Britanijos parlamento rinkimai gruodžio 12-ąją esą gali nulemti Škotijos likimą. „Mums gresia katastrofiškas „Brexitas“, kuris pareikalaus darbo vietų ir smarkiai pakenks Škotijai kaip tautai“, - teigė N. Sturgeon.

Per pirmąjį referendumą 2014 metais 55 proc. škotų balsavo prieš atsiskyrimą nuo Didžiosios Britanijos. Tačiau per „Brexito“ referendumą 2016-aisiais 62 proc. regiono gyventojų pasisakė už pasilikimą ES. Tada pasigirdo raginimų rengti naują referendumą dėl nepriklausomybės. Tačiau tam reikalingas vyriausybės Londono pritarimas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder