Turkijos pajėgos apšaudė "Islamo valstybės" ir "Kurdistano darbininkų partijos" pozicijas
Dieną anksčiau Turkija pirmą kartą surengė oro antskrydžius prieš IS, o Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu (Ahmet Davutoglu) teigė, kad sustiprintos saugumo operacijos tęsis tol, kol Turkijai iškils grėsmė.
Turkija sustiprino savo vaidmenį JAV vadovaujamoje koalicijoje prieš IS, kuri sugebėjo užimti didžiąją dalį Šiaurės ir Rytų Sirijos.
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Turkija taip pat atakavo kurdų kovotojų pozicijas, tai sukėlė susirūpinimą dėl taikos proceso su kurdais. Kritikai, įskaitant Turkijos opoziciją, apkaltino prezidentą Redžepą Tajipą Erdoganą (Recep Tayyip Erdogan) tiesiog naudojantis karine kampanija prieš IS tam, kad susidorotų su kurdais.
Turkija ilgai vengė prisijungti prie koalicijos, nukreiptos prieš IS, kas nepatiko NATO sąjungininkėms JAV. Turkija savaitgalį ėmėsi aktyvių veiksmų, tačiau, atrodo, kad tai buvo atsakas į šią savaitę įvykusį savižudžio susisprogdinimą Suručo mieste netoli sienos su Sirija.
Dauguma žuvusiųjų per sprogimą Suruče buvo kurdai, o tai paskatino smurtą Turkijos pietryčiuose, kur kurdai sudaro gyventojų daugumą. Jie kaltina R. T. Erdoganą ir jo Teisingumo ir vystymosi partiją (AKP) slapta remiant IS veiklą prieš Sirijos kurdus.
Turkijos įvykdytus antpuolius prieš kurdus pasmerkė Vokietijos gynybos ministrė Ursula fon der Lejen (Ursula von der Leyen), informuoja TASS.
"Turkija turi teisę gintis nuo "Islamo valstybės" (IS), tačiau svarbu eiti susitaikymo su PKK keliu ", - teigė ji.
Anksčiau ji gyrė Ankarą už kovą prieš IS, bet nutylėjo antpuolius prieš kurdus, už ką susilaukė Vokietijos politikų kritikos.
Rašyti komentarą