Ukraina siūlo po 7,5 tūkst. eurų žuvusiųjų šeimoms
Ukraina siūlo po 7,5 tūkst. eurų žuvusiųjų šeimoms

Ukraina siūlo 7,5 tūkst. eurų finansines kompensacijas savo piliečių, žuvusių per lėktuvo katastrofą Irane, šeimoms.

Netoli Teherano trečiadienį sudužus ukrainiečių keleiviniam lėktuvui, žuvo visi 176 jame buvę žmonės, tarp jų – 11 ukrainiečių. Iranas šeštadienį pripažino, kad lėktuvą „dėl žmogaus klaidos“ numušė kariškių paleistos raketos.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį per televiziją kreipdamasis į tautą sakė, kad jo vyriausybė taip pat spaus Iraną skirti atskiras kompensacijas aukų šeimoms.

Į ukrainiečius V. Zelenskis kreipėsi telefonu pasikalbėjęs su Irano prezidentu Hassanu Rouhani (Hasanu Rouhaniu). Pasak V. Zelenskio, Iranas pažadėjo teisti visus už lėktuvo numušimą atsakingus asmenis ir suteikti ukrainiečių ekspertams visą paramą, kurios reikės veiksmingam bendradarbiavimui.

Ukrainos vyriausybė nurodė, kad kiekvieno žuvusio ukrainiečio šeima iš valstybės gaus 7,5 tūkst. eurų atitinkančią sumą.

V. Zelenskis taip pat sakė, kad Iranas pažadėjo greitai identifikuoti ir sugrąžinti aukų palaikus.

Jis padėkojo JAV, Didžiajai Britanijai, Kanadai ir kitoms šalims už informaciją apie lėktuvo katastrofą ir paramą, „neabejotinai padėjusią“ paskatinti Iraną pripažinti savo atsakomybę.

Sidebar placeholder