Ukrainoje pasikėsinta į parlamento nario gyvybę

Ukrainoje pasikėsinta į parlamento nario gyvybę

Per sprogimą Ukrainos sostinėje Kijeve vienas vyras žuvo ir trys kiti buvo sužeisti, tarp sužeistųjų ir šalies parlamento narys. Pareigūnai teigia, kad tai galėjo būti pasikėsinimas nužudyti, informuoja transliuotojas BBC.

Remiantis pranešimais, žuvo parlamentaro, Radikalų partijos nario Igorio Mosijčiuko asmens sargybinis. Sprogimas įvyko parlamentarui ir keliems kitiems žmonėms išvykstant iš televizijos kanalo būstinės.

Pirminiai tyrimo rezultatai rodo, kad sprogstamasis užtaisas buvo pritaisytas prie gretimai stovėjusio motociklo. Vidaus reikalų ministerijos patarėjas Antonas Gerasčenka sprogimą apibūdino kaip „teroro aktą“.

Parlamentaras I. Mosijčiukas šiuo metu gydomas Kijevo ligoninėje. Jis buvo sunkiai sužeistas, tačiau, anot Radikalų partijos lyderio Olego Liaškos, „gyvens“. Lyderis teigė neabejojąs, kad I. Mosijčiukas buvo užpultas dėl savo politinės veiklos. Tarp sužeistųjų yra ir Ukrainos politikos analitikas.

Po 2014 metais vykusių rinkimų Radikalų partijai parlamente priklauso 22 vietos. Iš pradžių partija buvo šalies prezidento Petro Porošenkos politinė sąjungininkė, tačiau šiuo metu radikalai įvardina savo opozicine jėga.

Pastaraisiais metais Kijeve įvykdyta ne viena pražūtinga ataka prieš aukšto lygio politikus ir žurnalistus. Kovo mėnesį prie viešbučio Kijevo centre nušautas buvęs Rusijos parlamento narys Denisas Voronenkovas. Pernai liepą Kijeve sprogus automobiliui, žuvo žinomas Baltarusijos žurnalistas ir Kremliaus kritikas Pavelas Šeremetas. O prieš dvejus metus netoli savo buto nušautas Ukrainos žurnalistas Olesas Buzina, žinomas dėl savo prorusiškų pažiūrų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder