Venesuelos parlamentas pradėjo tyrimą prieš E. Kaprilesą

Venesuelos parlamentas pradėjo tyrimą prieš E. Kaprilesą

Venesuelos vyriausybės kontroliuojamas parlamentas pradėjo tyrimą dėl po rinkimų kilusio smurto. Valdžia dėl smurto kaltina opozicijos lyderį Enrikę Kaprilesą (Henrique Capriles), skelbia "Reuters".

Devyni žmonės žuvo ir daugybė buvo sužeisti per opozicijos protestus dėl Nikolo Maduro (Nicolas Maduro) pergalės balandžio 14 dieną vykusiuose prezidento rinkimuose.

Valdžios teigimu, neramumai yra įrodymas, kad opozicija planavo perversmą. E. Kaprileso vadovaujama opozicija atmetė įtarimus ir teigė, kad pareigūnai sureikšmino smurtą, kuriam suvertė kaltę dėl nusikaltimų aukų norėdami padidinti neva per protestus žuvusiųjų skaičių ir sugriauti pasitikėjimą opozicija.

"Vyriausybė beviltiškai skleidžia melagingą informaciją, - sakė E. Kaprilesas, kuris ragino šalininkus taikiai protestuoti prieš rinkimų rezultatus. - Aš aiškiai suvokiu (...), kad žmonės, kurie pavogė rinkimus, nori, kad šalis būtų susiskaldžiusi".

Nacionalinė Asamblėja informavo, kad specialusis komitetas pirmadienį pradės posėdį, skirtą ištirti po rinkimų kilusį smurtą. "Komisija nustatys, kas atsakingas už smurtinius veiksmus, kuriems vadovavo E. Kaprilesas", - sakoma pranešime.

Komitetui, kuriame nėra nė vieno opozicijos atstovo, vadovausiantis parlamentaras Pedras Karenas (Pedro Carreno) trečiadienį pavadino E. Kaprilesą "žudiku".

"Anksčiau ar vėliau jis turės sumokėti už nusikaltimus", - sakė P. Karenas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder