Ženevoje įvedamas aukščiausias pasaulyje minimalus mėnesio atlyginimas

Ženevoje įvedamas aukščiausias pasaulyje minimalus mėnesio atlyginimas

Ženeva – turtingas regionas, glaudžiantis didelį privačių bankų sektorių, Jungtinių Tautų būstinę, „Sotheby‘s“ ir „Christie‘s“ aukcionus, kurie reguliariai parduoda neįtikėtino dydžio brangakmenius už tokią pat neįtikėtiną kainą. Šį mėnesį Šveicarijos kantonas įveda ir aukščiausią pasaulyje minimalų mėnesio atlyginimą – 23 Šveicarijos frankus per valandą, arba 4 tūkst. frankų per mėnesį (3740 eurų), rašo BBC.

Nepaisant turtų, Ženevoje didžiąją dalį darbuotojų sudaro dešimtys tūkstančių viešbučių darbuotojų, padavėjų, valytojų ir kirpėjų, kuriems COVID-19 sukelta krizė labai apsunkino įprastą gyvenimą. Kovo mėnesį regione paskelbus karantiną, prie maisto bankų nusidriekė ilgos eilės.

Tiesą sakant, maisto bankai ten egzistavo ir anksčiau, ir vis dar tebeveikia pasibaigus karantinui. Dažniausiai eilėse stovi moterys, dauguma jų turi mažų vaikų.

Ar 4000 frankų nėra per daug? Ne, jeigu gyvenate Ženevoje, kur vieno kambario kaina gali siekti 1000 frankų per mėnesį, dar 550 frankų kiekvienam asmeniui reikia sumokėti už sveikatos draudimą. Jei gali per mėnesį išgyventi su maistu už 500 frankų, esi tikrai taupus, BBC aiškino vietos gyventojas Charly. Jei turi šeimą su dviem vaikais, pragyventi yra žymiai sunkiau.

 

Maisto bankas © SCANPIX

Darbovietės, kurios moka savo darbuotojams mažiau nei 23 frankus per valandą, dabar turės jiems pakelti atlyginimus. Koronaviruso krizės metu drastiškai kritus verslo pajamoms, tai gali skambėti kaip keistas žingsnis. Tačiau verslininkai neturi kito pasirinkimo.

Šis minimalaus atlyginimo įstatymas buvo priimtas ne dėl valdžios įgeidžio, bet jį kaip „tautos iniciatyvą“ pasiūlius patiems gyventojams. Peticijomis surinkus pakankamai parašų, pasiūlymą galima teikti valdžiai, kuri skelbia referendumą. Šįkart referendume už iniciatyvą nubalsavo 58 proc. kantono gyventojų.

Tai reiškia, kad įstatymas turi būti vykdomas be jokių išimčių. Tuo pačiu balsavimu gyventojai patvirtino ir nacionaliniu mastu priimtas dviejų savaičių apmokamas tėvystės atostogas.

 

Per karantiną prie maisto bankų Ženevoje driekėsi eilės © SCANPIX

Kai kuriems gyventojams tai – ženklas, kad nesvarbu, kokie turtingi būtų šalies gyventojai, jie vis tiek rūpinasi vieni kitais. Dažniausiai tokios „tautos iniciatyvos“ būna atmetamos.

Kitą mėnesį šveicarai spręs dėl socialinės verslo atsakomybės. Jei pasiūlymas bus patvirtintas, verslo įmonės turės vienaip ar kitaip spręsti žmogaus teisių ir aplinkosaugos problemomis bet kur pasaulyje. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder