Žingsnis teisinga kryptimi – Kinijoje šunys pagaliau pripažinti augintiniais

Žingsnis teisinga kryptimi – Kinijoje šunys pagaliau pripažinti augintiniais

Pasaulį vis dar siaubiant Covid-19 pandemijai, balandžio 8 dieną, Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministerija priėmė ryžtingą bei ilgai lauktą sprendimą – šunis traktuoti kaip augintinius, o ne gyvulius.

Nors gyvūnų aktyvistai seniai spaudė šalį priimti tokį sprendimą, tačiau Kinijos institucijoms prireikė globalinės pandemijos tam, kad imtųsi konkrečių veiksmų.

Nors nėra oficialiai įrodyta, tačiau mokslininkai tiki, kad mirtį nešantis koronavirusas nuo gyvūnų žmonėms persidavė šviežios mėsos, žuvies ir kitų greitai gendančių produktų turguje Uhane.

Tokie įtarimai pastūmėjo Kinijos vyriausybę nedelsiant imtis griežtų veiksmų prieš laukinių gyvūnų mėsos vartojimą ir pardavinėjimą šalyje.

Patvirtintame projekte išvardinta 18 tradicinių gyvulių rūšių (galvijai, avys, arkliai, vištos ir t.t.) bei 13 „ypatingų“ rūšių (šiauriniai elniai, alpakos, stručiai, lapės ir t.t.), kuriomis leidžiama legaliai prekiauti mėsos, kailio bei medicinos pramonėje.

Nors ne pelno siekianti gyvūnų apsaugos organizacija „Humane Society International“ (HSI) sveikina Kinijos sprendimą, tačiau pripažįsta, kad vis dar kyla nerimas dėl „ypatingų“ rūšių sąraše esančių gyvūnų gerovės.

HSI viceprezidentė dr. Teresa Telecky nerimauja dėl laukinių gyvūnų, įskaitant lapes ir usūrinius šunis, įtraukimo į sąrašą kaip „ypatingų gyvulių“. Ji pabrėžia, kad laukinių gyvūnų kategorijos pakeitimas nekeičia fakto, jog siekiant juos laikyti ir veisti nelaisvėje, susiduriama su neįveikiamomis kliūtimis, iš kurių pagrindinė – neįmanoma užtikrinti humaniškų šių gyvūnų laikymo sąlygų.

Taip pat esama įrodymų, kad kai kurios iš šių rūšių gali būti tarpininkės perduodant įvairius virusus, tokius kaip Covid-19, žmonėms. Dėl šių priežasčių HSI ragina viso pasaulio vyriausybes nutraukti prekybą laukiniais gyvūnais.

Į balandžio 8 dieną paskelbtą oficialų sąrašą nėra įtraukti šunys ir katės. „Kartu su žmonijos civilizacijos progresu bei vis didėjančiu visuomenės susirūpinimu gyvūnų gerove, šunys buvo perkvalifikuoti į gyvūnus-kompanionus. Tarptautiniu mastu šunys nėra laikomi gyvuliais, todėl tokiais nebus laikomi ir Kinijoje“, – rašoma Kinijos žemės ūkio ministerijos išplatintame pranešime.

Priešingai nei yra tikima, šunienos valgymo praktika nėra populiari visoje Kinijoje. Didžioji dalis šalies gyventojų šunis ir kates laiko kaip augintinius ir jų valgyti net neketina. Daugelis kinų nepaprastai palaiko siekį užbaigti šią žiaurią praktiką ir pritaria vyriausybės sprendimui.

Visgi išlieka regionų, kuriuose šunų mėsa laikoma delikatesu ir yra itin dažnai vartojama. Kiekvienais metais milijonai nekaltų kačių ir šunų (dažniausiai pavogti augintiniai) patenką į žiaurią mėsos prekybos rinką, kur yra laikomi baisiomis sąlygomis ir galų gale brutaliai nužudomi.

Tokia praktika yra ne tik nehumaniška, tačiau ir pavojinga sveikatai. Kačių ir šunų mėsos vartojimas kelia grėsmę žmonių sveikatai, nes rizikuojama susirgti tokiomis ligomis kaip pasiutligė ar cholera.

Tikimasi, kad šis istorinis žingsnis padės nutraukti nehumanišką kačių ir šunų veisimą bei pardavinėjimą Kinijos mėsos pramonei.

„Tai yra pirmas kartas, kai matome Kinijos nacionalinę vyriausybę teigiant, jog šunys yra gyvūnai-kompanionai, – pranešime spaudai teigė HSI Kinijos politikos specialistas dr. Peter Li. – Pripažinimas, kad šunys turi ypatingą ryšį su žmonėmis, yra svarbus pirmas žingsnis siekiant panaikinti šunų mėsos vartojimą ir prekybą ja.“

Pietinis Šenzeno miestas tapo pirmuoju Kinijos miestu, kuris dar kovo mėnesį priėmė sprendimą uždrausti laukinių gyvūnų, tarp jų kačių ir šunų, mėsos vartojimą.

Tikimasi, kad toks pavyzdys paskatins kitus šalies miestus sekti Šenzeno iniciatyva uždraudžiant valgyti šiuos gyvūnus.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder